Unilever'den Geri Dönüştürülebilir Diş Macunu Tüpleri

Dünyada her yıl 300 milyon ton plastik üretimi yapılıyor ve üretilen bu plastiklerin tüketimi gerçekleştikten sonra birçoğu doğrudan veya dolaylı yoldan çevreye zarar veriyor. Bireysel bir bilinçlenmeyle birlikte plastik kullanımını en aza indirmeye çalışsak da büyük kitlelere seslenen markalar kadar etkili olamıyoruz. Bu yüzden markalar zaman zaman çevreye verilen zararı en aza indirgemek amacıyla bazı çalışmalar yapıyor.

https://pazarlamasyon.com/colgateden-geri-donusturulebilir-dis-macunu-tupu/

Unilever de çatısı altında bulunan Signal'in tüpleri için geri dönüştürülebilir bir tasarım geliştirdi. Gezegeni korumak amacıyla ambalaj ve üretim süreçlerinde yeni düzenlemeler gerçekleştiren Unilever, 2025 yılına kadar tüm diş macunu tüplerini geri dönüştürülebilir hale getirmeyi planlıyor.

Aynı zamanda Unilever, kullanım sonrası diş macunu tüplerinin doğru şekilde işlenmesini sağlamak amacıyla bazı geri dönüşüm kuruluşlarıyla iş birliği yapacağını da söylüyor. Örneğin kullandıktan sonra biten tüpler, geri dönüşüm kutularından toplanabilir ve yeni ürünlere dönüştürülebilir.

Unilever'in en büyük pazarı olan Fransa ve Hindistan'dan başlayarak yapımı dört yılı bulan sürdürülebilir bir diş macunu tüpü tasarımı piyasaya sunulacak. Ayrıca tasarımı diğer şirketlerle de paylaşacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir