Ülker yapay zekâyla ambalaj tasarladı

Ülker, ikonik ürünlerinden Albeni için yapay zekâ desteğiyle yeni ambalaj tasarladı.

Ülker, yeni projesinde yapay zekâya Ülker Albeni’nin ambalaj tasarımlarının neler olabileceği soruldu. Yapay zekâ ise Ülker Albeni hedef kitlesinin markayı tanımlarken tercih ettiği “heyecanlı’’, ‘’eğlenceli’’ “trendy” gibi kelimeleri kullanarak Albeni’ye özel yüzlerce yeni ambalaj tasarladı. Son aşamada Ülker Albeni’yi en iyi yansıtan üç farklı tasarım belirlendi ve bu yeni ambalaj tasarımlı Albeni’ler tüketicilerin beğenisine sunuldu. 

8 Eylül’de başlayıp 22 Eylül’de sona erecek kampanyada yeni ambalajlı Ülker Albeni’leri satın alan tüketicilere çekilişe katılma hakkı tanınacak; çekilişte kazananlara da kampanya sonunda çeşitli hediyeler verilecek. Ayrıca bu yeni ambalajlı Albenilerden satın alan kişilere, üç farklı ambalajdan en çok hangisini beğendiğine dair bir de anket sorusu yöneltilecek.

Kampanyanın sona ermesinin ardından en çok oy alan yapay zekâ tasarımı yeni ambalajlı Ülker Albeni’ler Türkiye genelindeki yaygın zincir marketlerde tüketicilerle buluşturulacak.

Tüketici fikirlerini iş süreçlerimizin bir parçası haline getiriyoruz 
Ülker CMO'su Mustafa Kabakçı projeyle ilgili olarak: “Ülker’in müşteri memnuniyeti odaklı yapısı sayesinde, tüketicilerimizle sürekli iletişim kuruyor; onların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Son dönemde özellikle gençler arasında popüler olan yapay zekâ uygulamaları, neredeyse her sektöre yeni bir soluk getirdi. Türkiye’de atıştırmalık kategorisinde bir ilke imza atarak, en sevilen markalarımızdan Albeni için bir proje geliştirdik ve ürün ambalajımızı yapay zekayı kullanarak yeniden tasarladık. Alternatifler arasından seçimi ise tüketicilerimize bıraktık.  Ülker’de inovasyonu farklı bir boyuta taşıdığımıza ve bu projenin önemli bir kilometre taşı olacağına inanıyorum.” dedi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir