Ukrayna'nın bazı bölgelerinde Google'a erişim yasağı

Ukrayna'nın Donetsk ve Luhansk bölgelerinde, Google'a erişim yasağı getirildi.

Uzun zamandır süre gelen Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş nihayete ermediği gibi tüm hızıyla da devam ediyor. Savaşın getirdiği olumsuz koşullar her iki ülkeyi de etkiledi. Rusya, diğer ülkeler tarafından uygulanan ambargolarla olumsuzluklar yaşarken Ukrayna da savaşın yol açtığı birçok olumsuzlukla başa çıkmaya çalışıyor. Son olarak ise Rusya'nın işgal altında bulunduğu Ukrayna'nın Donetsk ve Luhansk bölgelerinde Google'a erişim yasağı getirildi.

Bağımsızlığı sadece Rusya, Suriye ve Kuzey Kore tarafından tanınan Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin lideri Denis Puşilin, Google'ın Rusya'ya karşı bir tutum sergilediğini belirterek bölgede Google’a erişim yasağı getirdiklerini söyledi. Böylelikle Facebook ve Instagram'dan sonra Google'a da bölgede erişim yasağı getirildi. 

Puşilin açıklamasının devamında ise Google'ın yasadışı politikaları bırakıp hukuka dayalı politikalar izlemesi halinde Google’ın tekrar erişime açılabileceğini söyledi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir