Twitter kullanıcılarının "mavi tik" için para ödemeleri gerekecek

Twitter'da "doğrulanmış hesap" anlamına gelen "mavi tik" ücretli oluyor. Twitter kullanıcılarının mavi tikleri için aylık ücret ödemeleri gerekecek.

Yakın zaman önce Elon Musk'ın Twitter’ı satın alma girişiminin netlik kazandığını sizlere duyurmuştuk. Twitter'ı satın almasının ardından üst düzey yöneticileri işten çıkarmasıyla tekrardan gündeme gelen Musk'ın, üç yöneticiye yaklaşık 122 milyon dolar tutarında tazminat ödeyeceği açıklanmıştı. Şimdi ise Musk, Twitter'da "doğrulanmış hesap" anlamına gelen "mavi tik" için aylık ücret alacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre mavi tik sahipleri ya aylık ücret ödeyecek ya da doğrulanmış hesap olmaktan çıkacaklar.

Aylık 19,99 dolar ücret karşılığında verilmeye başlanacak
Twitter, genelde tanınmış kişilerin kullandığı hesapları mavi tik ile etiketleyerek o kişiyi "doğrulanmış hesap" konumuna sokarak tanınmış kişiler adına açılmış sahte hesapların önüne geçiyor. Şu ana kadar ücretsiz bir şekilde Twitter tarafından verilen bu hizmet, Elom Musk'ın platformu satın alması üzerine, ayda 19,99 dolar ücret karşılığında verilmeye başlanacak. Önerilen plan kapsamında Twitter, mavi tik doğrulamasını ücretli abonelik hizmeti Twitter Blue kullanıcılarına sunacak. Mevcut Twitter Blue abonelik ücreti ise bu gelişme sonrasında aylık 4.99 dolardan 19.99 dolara çıkacak.

elon-musk-twitter

Halihazırda mavi tike sahip hesapların mavi tikini kaybetmemek için 90 gün içinde abonelik sistemini satın almaları gerekecek. Yaşanan fiyat artışından sonra Twitter tarafından herhangi bir resmi açıklama henüz yapılmadı. Elon Musk ise konuyla alakalı paylaştığı bir twette de, “Onaylanma süreçleri şu an yenileniyor” dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir