Twitter'in yeni özelliği Twitter Circle kullanımda

Twitter, daha küçük kitlelere tweet'lemenin yeni yolu olan Twitter Circle'ı kullanıma sundu.

Twitter'ın sunduğu Twitter Circle ile kullanıcılar artık tweet bazında içeriklerini kimlerin görebileceğini ve içerikleriyle etkileşime geçebileceğini seçme esnekliğine sahip olacak.

Twitter, Twitter Circle'ı Mayıs ayında test etmeye başladı ve aldığı geri bildirim büyük bir çoğunlukla olumluydu. Twitter, çok istenen bu özelliği dünya genelinde kullanımına sunuyor.

Çevre seçme
Çevreler en fazla 150 kişiyi içerebilir ve istediğiniz zaman kimin içeride kimin dışarıda olduğunu ayarlayabilirsiniz. Yapılan değişikliklerden ise hiçbir kullanıcının haberi olmuyor.

Çevrenize gönderilen tweet'ler, altlarında yeşil bir rozetle görünür. Yalnızca çevrenizde olmasını istediğiniz kullanıcılar tarafından görülebilir ve retweet edilemez veya paylaşılamazlar. Ayrıca, Twitter hesabınız herkese açık olsa bile, çevredeki tweet'lere verilen tüm yanıtlar özeldir.

Twitter deneyimini kişiselleştirme
Twitter, kullanıcıalrın sohbete istedikleri zamanda ve şekilde katılmak için seçeneğe, kontrole, araçlara ve şeffaflığa sahip olmasını sağlamak istiyor ve Twitter Circle bu yönde atılan bir diğer önemli adım.

Kullanıcılara belirli bir takipçi grubuyla düşüncelerini paylaşma seçeneği sunmak, tweet'lemeyi daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı oluyor.

Twitter ayrıca, oluşturduğumuz ürünlere ve özelliklere Twitter Güven ve Güvenlik Konseyi de dahil olmak üzere güvenilir ortaklardan ve çevrimiçi güvenlik uzmanlarından gelen geri bildirimleri dahil etmeye kararlı. Bu gruplar, insanların kendilerini çevrimiçi ortamda özgürce ifade etmelerine yardımcı olmada çevrimiçi özelleştirme araçlarının önemini düzenli olarak vurgulamakta.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir