Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'den Twitter'a rakip yeni uygulama

Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla birlikte platformdaki değişikliklerden memnun olmayan Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, Bluesky adında Twitter'a rakip olacak yeni bir uygulama geliştiriyor.

Geçtiğimiz yılın sonunda Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla birlikte platformda birçok değişiklik söz konusu olmuştu. Kullanıcıların birçoğı ise zaman zaman bu durumdan memnun olmadığını dile getirerek alternatif bir uygulama arayışına girdi.

Twitter'da yaşanan değişikliklerden memnun olmayan kesimin yanı sıra Twitter'ın Kurucusu Jack Dorsey de bu değişikliklerden memnun değil gibi gözüküyor. Öyle ki Dorsey, Twitter'a rakip olacak yeni bir uygulama hazırlığında. Twitter dinamiklerine sahip olan ve kullanıcılara alternatif olarak sunulan yeni uygulamanın adı ise Bluesky. Twitter gibi karakter sınırına sahip olacağı söylenen Bluesky'ın maksimum karakter sayısı ise 256 olarak belirlendi.

Beta sürümünü App Store'da kullanıcıların erişimine açılan Bluesky'ı kullanmak için davetiyeye sahip olmak ya da bekleme listesine kaydolmuş olmak gerekiyor. Platformun en dikkat çekici özelliği ise merkeziyetsiz bir yapıya sahip olması. Uygulama, bu sayede manipüle edilemez bir platform olmayı hedefliyor.

Bluesky'ın manipülasyona kapalı olan özelliği sayesinde uzun vadede Twitter'ın önüne geçeceği düşünülüyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir