Twitter'da yeni dönem

Twitter'ın yeni CEO'su Linda Yaccarino oldu.

Linda Yaccarino resmî olarak Elon Musk'ın CEO görevini devraldı ve Twitter'da yeni bir dönem başladı.

Daha önce NBCUniversal'ın reklam satış yöneticisi olarak görev yapan Yaccarino'nun, Twitter'ın reklam gelirlerinin yılın başından bu yana yüzde 59 düşmesi üzerine önünde zorlu bir yol olacağı söyleniyor.

Yaccarino göreve gelir gelmez eski iş arkadaşı Joe Benarroch'u işe alması üzerine Benarroch, yayınladığı bir bildiride "Yarın, Twitter'da iş operasyonlarına odaklanan bir rol üstlenerek farklı bir profesyonel maceraya atılıyorum. Deneyimlerimi Twitter'a taşımayı ve Twitter 2.0'ı birlikte inşa etmek için tüm ekiple birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Elon Musk ise daha önce yaptığı bir açıklamada, yeni yönetim altında sosyal ağın bir "her şey uygulaması" haline gelmesini umduğunu belirtti. Yeni dönemde Musk, şirkette icra kurulu başkanı ve baş teknoloji sorumlusu olarak görev yapmaya devam edecek ve ürünleri, yazılımları ve sistemleri denetlemeye devam edecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir