Twitter'da video oynatma hızı artık kullanıcıların kontrolünde

Twitter Support'un resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre kullanıcılar içeriklerin oynatma hızını değiştirebilecekler.

Zaman geçerken insanların beklemeye tahammülü de gittikçe azalıyor. İstediğimiz bilgilere, ürünlere ve yemeklere internet aracılığıyla daha hızlı ulaşabilmemiz bu durumun temel nedeni. Uzun lafın kısası, dijitalleşmiş çağ ile birlikte artık insanların beklemeye tahammülü yok.

Bir YouTube videosu izleyeceğiniz zaman karşınıza reklam çıktığında 5 saniye kaybetmemek için videoyu izlemekten vazgeçtiğiniz zamanları, Netflix'te izlediğiniz bir filmdeki uzun bakışma sahnelerini atladığınızı ya da online aldığınız eğitimlerin kayıtlarını üç kat hızlandırılmış bir şekilde izlediğinizi hatırlayın. Bunlar yanlış olduğundan değil, çağımızın hız ve zaman odaklı bir yaklaşım benimsemiş olmasından dolayı. Beklemek artık bir stres faktörü, bizi agresif yapan bir süreç halini almaya başladı.

oynatma-hizi-artik-bizim-kontrolumuzde

Sosyal medya platformları, çağımızın gereksinimi olan hız faktörünü olabildiğince mecralarına entegre etmeye çalışıyor. YouTube bunu uzun zaman önce videoları hızlandırma özelliği ile yapmıştı keza Netflix de kullanıcıların kullanımına sunulduğu ilk andan itibaren bu özelliği içinde barındırıyordu. Son zamanlarda WhatsApp'ın da sesli mesajları hızlandırma özelliği getirmesiyle sıra en büyük sosyal mecralardan biri olan Twitter'a gelmişti. Geçtiğimiz günlerde Twitter Support hesabının yaptığı paylaşıma göre bu özellik test aşamasında.

Twitter Support'un resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre, kullanıcılar Twitter'da paylaşılan videoları ve sesli tweet'leri 2x, 1x, 0.5x ve daha fazla oynatma hızı seçeneği ile ayarlayabilecekler. Gelecek olan bu özellik ile kullanıcıların izledikleri videolarda kontrollerini artıran Twitter, şu an için bu özelliği sadece Android ve Web ara yüzünde test ediyor.

oynatma-hizi-artik-bizim-kontrolumuzde

Twitter sözcüsü Joseph Nuñez'e göre Twitter kullanıcıları, paylaşılan videoları, sesli tweet'leri, özel sohbetlerdeki videoları ve canlı video tekrarlarını kendilerinin belirledikleri hızda oynatabilecekler. Nuñez aynı zamanda bahsi geçen özelliğin ilerleyen günlerde iOS kullanıcıları için de aktif olacağının altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde beğenmeme butonunu platformuna ekleyeceğini dile getiren Twitter aynı zamanda kullanıcıların 280 karakteri aşan gönderiler paylaşmasına izin verecek. Bu günlerde oldukça hareketli görünen platformun yeni özelliklerinin nasıl işleyeceği ise merak konusu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir