Türkiye’de Bir İlk: Sahnede Canlı Mixed Reality Demosu

Yarının dünyasının vazgeçilmez deneyimlerinden karma gerçekliğin kullanım alanları ve kabiliyetlerini izleyicilerle eş zamanlı olarak paylaşmak amacıyla yola çıkan Codemodeon, Türkiye'de ilk kez canlı "mixed reality" sunumuyla sahnedeydi.

Karma Gerçeklik’in performans tarafındaki etkileyici gücünün farkında olan Codemodeon ekibi, Pazarlamasyon olarak 9 Mayıs 2017 tarihinde düzenlediğimiz Marketing Meetup Future etkinliği kapsamında izleyicileri daha önce tecrübelemedikleri bir dünyaya götürerek hafızalarda yer eden bir demo gerçekleştirdi.

Sahne performansı ve sunum ögelerini harmanlayan deneyimde amaç, karma gerçeklik kullanılarak izleyiciyi hayal gücünün ötesine taşımak, katılımcılarla deneyim arasında benzersiz bir bağ kurmak ve iz bırakmak olan projeye geri dönüşler beklentinin de üzerinde gerçekleşti.

Codemodeon kurucu ortaklarından Yağız Hatay, “Sahnede bir konu hakkında konuşurken izleyicilerin tepkilerini görme ihtiyacı hissediyorsunuz. Ancak başınızda bir sanal gerçeklik ekipmanı olunca iş oldukça zorlaşıyor. Sunum sırasında bu tepkileri ölçebilmek adına izleyenleri can kulağıyla dinlemek oldukça keyifli bir deneyimdi.” dedi.

Hazırlık aşaması da oldukça keyifli ve keşif dolu geçen proje, karma gerçeklik ve yaratıcılığın birleştiği noktada yapılabileceklerin sınırsız olduğunu gözler önüne sermekle birlikte, "ağızdan ağıza pazarlama"nın gücüyle bu teknolojinin yakın zamanda birçok alanda deneyimlenmeye devam edeceğine işaret ediyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir