Türkiye Influencer Marketing 2018 Araştırması Yayınlandı

  • Like Public & Big Cat Research işbirliği ile Türkiye Influencer Marketing 2018 Araştırması yayınlandı.
  • İnsanların %71'nin marka ve influencer işbirliklerini ilgi çekici bulduğunu biliyor muydunuz?
  • Araştırmaya göre 2018 yılında Türkiye'nin %51'i Instagram Influencer'larının önerileriyle ürün satın almış.
  • İlgili yazı; Influencer Marketing nedir?


Muse İstanbul Group'a bağlı Influencer marketing ajansı Like Public & Big Cat Research işbirliği ile Influencer Marketingi anlamak ve kitlenin iç görülerini çözümlemek için hazırlanan Türkiye Influencer Marketing 2018 araştırması yayında.

Araştırma Like Public ve Big Cat Research tarafından CAWI yöntemi kullanılarak gerçekleştirildi. Araştırmaya 1120 katılımcı katıldı. Araştırmaya katıların %68'i kadın, %32'si ise erkek. Araştırmaya katılan kişilerin yaş dağılımı ise şu şekilde; 13-22 yaş arası %54, 23-27 yaş arası &27, 28 yaş ve üzeri içinde %19 kişi katılım gösterdi.

Araştırmaya göre 2018 yılında Türkiye'nin %51'i Instagram Influencer'larının önerileriyle ürün satın almış. Bu hiç de küçümsenecek bir rakam değil. Yani 2 kişiden 1'i Instagramer'ların önerilerini dikkate alıyor. YouTube Influencer'larının önerilerini dinleyenler ise %26. Her 100 kişiden 92'si ise takip ettiği Influencer'ları arkadaşlarına öneriyor.

Türkiye'nin %71'i Influencer-marka işbirliğini çekici bulurken, %72'si de bu işbirliklerinin güvenilir olduğunu düşünüyor.

 Araştırmanın devamına buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir