Türkiye Dijital Reklam Ekosistemi 2016 Panoraması

Geçtiğimiz günlerde Reklamstore, Türkiye dijital reklamcılık sektörü için büyük önem taşıyan bir çalışma hazırlığında olduğunu duyurmuştu. "Türkiye Dijital Reklam Ekosistemi Çalışması." Farklı sektörlerden ve farklı markalardan hem birebir hem de blogdaki form aracılığı ile iletişime geçilerek sağlanan sonuçlar, Türkiye reklamcılık sektörü açısından bize oldukça faydalı alt konular sağlayabiliyor. ReklamStore-Digital-Advertising-Landscape-2016 Türkiye dijital reklamcılık sektörünün bu tarz bir çalışmaya ihtiyacı olduğuna inandığımız ve içerisinde bulunduğumuz ekosistemin temel yapı taşlarının oluşturulmasına katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu önemli panorama umarız ki uzun yıllar faydalanılacak bir eser olur. Global oyuncular için de Türkiye pazarını tanımak adına kritik bir önem taşıyan çalışma İngilizce. Çalışmayla alakalı diğer detaylar şu şekildedir;
  1. Bu panoramanın her hangi bir iş koluna veya firmaya fayda sağlaması amacıyla yapılmamıştır ve öncelikli hedefi sektör için eğitici bir araç olarak kullanılmasıdır.
  2. Çalışma Türkiye pazarında faaliyet gösteren ve programatik reklamcılığa odaklanmış firmaları kapsayan bir genel bakışı temsil ediyor. Bu nedenle odağında programatik reklamcılık olmayan veya çok kısıtlı olarak barındıran bazı ajansları (search, creative, social vb.) panoramaya dahil etmişler.
  3. Panoramada birden fazla kategoride logosu olan firmaların yer almasındaki kriter o firmaların doğası gereği ana iş kollarının birden fazla olmasıdır.
  4. Çalışmada yer alan logolar firmaların herkese açık veritabanlarından (websitesi, brand book vb.) temin edilmiş ve tüm logoların kullanımı aynı özellikler (ebat, arka plan kullanımı vb.) baz alınarak yapılmıştır.
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir