Türkiye'de ilk “Metaverse Fikir Yarışması” gerçekleşti

Türkiye’de ilk “Metaverse Fikir Yarışması” Gamfed Türkiye ve SODİMER işbirliği ile gerçekleşti.

Türkiye’de gerçekleşen ilk “Metaverse Fikir Yarışması” 20 Ağustos 2022 tarihlerinde, kâr amacı gütmeyen eğitim kuruluşları olan Gamfed Türkiye ve SODİMER işbirliği ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. 

SODİMER ve Gamfed Türkiye metaverse geleceğinde hayatımızın önemli bir kısmını etkileyecek teknolojik yeniliklerin ülke çapında var olan potansiyeli ortaya çıkarmak üzere birçok, eğitimler, konferanslar, hackathonlar gibi farklı etkinliklere imza attı. 

Gamfed Türkiye ve SODİMER'in düzenlediği bu konferans ve etkinliklerin devamında katılımcıların da fikirlerini ve yaşadıkları hayata "metaverse teknolojileri" nasıl katkı sağlayabilirler amacıyla  ilk kez düzenlenen “Metaverse Ideathon – Fikir Yarışması” 20 Ağustos günü 50’den fazla ekibin başvurusuyla başarıyla tamamlandı. 

Büyük jüri sunumu sonrasında birinciliği “Metahealers” isimli takım, metaverse platformlarında grup terapisi ve deneyim paylaşımlarına imkan veren, burada da bir token sistemiyle de oyunlaştırarak hem hizmet almak hem de hizmet verecek fikirleriyle maratonun ödülü olan Gamfed Türkiye’den tablet ödülü kazandı. 

İkinci olan Mustafa Can Yıldırım bireysel katılımıyla birlikte Türkiye’deki “Antik Kentleri” harita üzerinden ziyaret edebileceğiniz ve oradaki tarihi kahramanlarla sohbet edilebilmesini sağlayan fikriyle sunumunu gerçekleştirdi. SODIMER tarafından verilecek “Blockchain Okulu” ücretsiz katılım hakkı kazandı. 

Üçüncü olan Meva Akkaya, özellikle metaverse okur yazarlığı ile bu platformların tüm yaştan katılımcılara nasıl ulaşılabilir olabileceği ve olası yaşça küçük olanlarda nasıl sorunlar ve bunları çözmeye yönelik eğitim ve etkinlikler olabileceği ile ilgili önerileriyle Gamfed Türkiye ve TOYED Derneği'nden kitap setleri ve mentorluk ödülü kazandı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir