Turkcell'e yeni CEO

Turkcell'in yeni CEO'su belli oldu.

2019 yılından bu yana Turkcell'de CEO'luk görevini yürüten Murat Erkan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla görevinden ayrıldığını duyurmuştu. Erkan'dan boşalan koltuğu ise Bülent Aksu devraldı. Aksu, Mart 2020'den bu yana Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığını üstleniyordu.

İş hayatına Kuveyt Türk A.Ş. Teftiş Kurulu'nda müfettiş olarak başlayan Bülent Aksu, Çalık Holding ve Akfel Grup'ta görev aldıktan sonra Azerbaycan Milli Petrol ve Gaz Şirketi (SOCAR) iştiraki olan Petkim ve STAR Rafineri'de CFO'luğu üstlendi. Aksu, farklı sektörlerde birçok birleşme ve satın alma işlemi gerçekleştirdi. Uluslararası ve yerel piyasalarda proje finansmanı, bono ihracı gibi birçok finansal işlemleri başarıyla yürüttü.

Temmuz 2016 - Temmuz 2018 tarihleri arasında Turkcell'de CFO olarak görev yapan Aksu, yenilikçi finansal çözümlerle Turkcell'e önemli katkılarda bulundu. Ağustos 2018 - Ocak 2021 tarihleri arasında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Bakan Yardımcısı, Kasım 2018 - Mart 2019 tarihleri arasında Türk Telekomünikasyon A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi, Mart 2019 - Mart 2020 tarihleri arasında Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi, Mayıs 2019 - Şubat 2021 tarihleri arasında Türk Eximbank Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Aksu, Mart 2020'de Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. Geçtiğimiz günlerde, 2019 yılından bu yana Turkcell'de CEO'luk görevini yürüten Murat Erkan'ın görevden ayrılmasının ardından Turkcell'de CEO'luk görevini üstlendi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir