Turkcell'den çalışanlarına yeni hizmet "T.Life"

Turkcell, iç iletişim ve işveren markası faaliyetlerinin kapsamını genişleterek tek bir marka altında sürdürmek, çalışanlarını ve potansiyel Turkcell’lileri eğlenceli ve kapsamlı içeriklerle desteklemek amacıyla “T. Life”ı uygulamaya aldı.

Turkcell, iç iletişim çalışmalarını daha genç ve dinamik bir şekilde tek bir çatı altında sürdürmek, faaliyetlerinin kapsamını genişletmek, eğlenceli ve ilgi çekici uygulamalarla iç iletişim dünyasında çalışanlarını desteklemek için yeni platformu T.Life’ı başlattı. T.Life dünyası Turkcell’lilere farklı içerikler sunan T.Club, T.Sahne ve T.Studio adlı üç ana bölümden oluşuyor.

Kendini sürdüren platform
T.Life dünyasında yer alan T.Club platformu; “maceraperestler, gezginler, gurmeler ve sanatseverler” adında dört farklı bölümden oluşuyor ve Turkcell’lilerin sosyalleşip bir araya gelecekleri, birlikte vakit geçirecekleri bir dünya sunuyor. Platform kapsamında Turkcell ofislerinin olduğu her lokasyondaki T.Club gönüllüleri sayesinde Türkiye’nin her yerinde çalışanlar, kendileri için özel hazırlanan etkinliklere daha fazla erişme imkânı bulacak.

T.Sahne ile bağımsız olarak dijital platformlarda yer almak isteyen genç müzisyenlerin ve grupların özel performansları Türkiye’nin dijital müzik platformu fizy desteğiyle milyonlara ulaşabilecek. Ayrıca yine T.Sahne ile Turkcell lokasyonlarında, dijital platformlarda ses getirmiş ünlülerin mini akustik müzik konserleri, sahada çalışanlara eğlenceli içerikler sunulacak.  

T.Studio ile sürekli yenilenen birbirinden keyifli içerikler ve podcast’lerle Turkcell’in faydalı ve bilgilendirici işleri kullanıcılara eğlenceli bir dille sunulacak. Böylelikle T.Life dünyasının sürekli içerik üreten, kendini sürdüren bir yapıya dönüşmesi hedefleniyor.

“Hayata ve dünyaya açılan bir iç iletişim platformu”
Uygulama ve projenin hedeflerine değinen Turkcell İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Esmen, “İç iletişim ve işveren markası tarafında uzun zamandır hevesle üzerinde çalıştığımız ve iç iletişim dünyamızı tek bir çatı altında bir araya getirdiğimiz kapsamlı uygulamamız T.Life’ı hayata geçirdik. T.Life’ın sadece altı bine yakın Turkcell’linin değil, Turkcell’den yolu geçmiş, Turkcell’e gönül vermiş ve potansiyel Turkcell çalışanlarının da bir dünyası olabilmesi düşüncesiyle yola çıktık. Amacımız, Turkcell’lilerin içinde yer almaktan gurur duyacağı, deyim yerindeyse potansiyel Turkcell’lilerin de içinde yer almak isteyecekleri ‘cool bir dünya’ sunmak.  Çünkü şu bir gerçek ki yeni yetenek kazanımı, çalışanların bir markayı işveren markası olarak tercih etmesi pek çok dinamiğe bağlı olsa da öncelikle bu dinamizmi kendimizin hissetmesi, içeriden dışarıya yayılması önemli. Yeni uygulamamız, çalışanlarımızın ortak aklını içeriyor. Yaklaşık bir seneyi aşkın süredir devam eden strateji geliştirme sürecimizde her fonksiyon ve her kademeden Turkcell’linin fikrini alarak T.Life dünyasını yarattık. Halihazırda kullanılan Turkcell Life app’imizi yeni yüzü ve özgün içerikleriyle T. Life olarak yeniden tasarladık” dedi.

 

Kariyer
Marketing Meetup ve Adform'dan işbirliği

Marketing Meetup yaklaşırken etkinliğe destek verecek olan markalar da belli olmaya başladı. Etkinlikte yaka ipi sponsorluğu yapacak olan marka "Adform" oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir