Turkcell CEO’su Murat Erkan görevini bıraktığını duyurdu

2019 yılından bu yana Turkcell'de CEO'luk görevini yürüten Murat Erkan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla görevinden ayrıldığını duyurdu.

Haziran 2008'de Tellcom Genel Müdürü olarak Turkcell ailesine katılan Murat Erkan, uzun yıllar boyunca şirketin üst düzey yöneticileri arasında yer aldı. 2015 yılında Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanarak, şirketin büyümesinde önemli bir rol oynadı.

Kaan Terzioğlu'nun 2019'daki istifasının ardından geçici olarak Turkcell'CEO olarak atanan Murat Erkan, yaptığı açıklama ile Turkcell'den ayrıldığını belirtti. 

Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile Erkan, görevi bıraktığını ve Turkcell ile geçirdiği 15 yıl boyunca yaşadığı gururu ifade etti. "Sosyal medyadaki paylaşımlarıma baktığımda her birinin Turkcell'le dolu olduğunu görmek, Turkcell'e liderlik etmek bana her zaman gurur verdi." diyen Erkan, açıklamasında şu şekilde devam etti: "Ancak aldığım karar üzerine 15 senemin geçtiği ve bu esnada kurduğumuz bağlarla ikinci evim gibi hissettiğim Turkcell'den ayrılıyorum. Bana emanet edilen koltuğu ve unvanı teslim ettim ancak güçlü birlikteliklerimiz asla emanet değil; bundan sonra da hep sürecek."

Murat Erkan'ın yerine kimin geçeceği henüz belirsizken Turkcell ailesinin her bir ferdine teşekkür eden Erkan, Turkcell'in başarılarına daima gurur duyacağını belirterek "Turkcell, başarılı işlerine yenilerini eklerken, ben de ülkemizin göz bebeği şirketimle gurur duymaya devam edeceğim." dedi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir