Türk Tasarımcıdan Türkiye'nin İkonik Yapılarına Corona Önlemi

Son günlerde internette corona virüs salgınıyla ilgili tasarım çalışmalarına sık sık rastlıyoruz. Bu kapsamda yapılan çalışmalar arasından en dikkat çekenlerden biri ise McDonald's, Audi ve Volkswagen gibi markaların logolarını sosyal mesafenin önemini vurgulayacak şekilde güncellemeleriydi. Bunun yanı sıra Slovenyalı bir grafik tasarımcının ünlü markaların logolarını corona virüs salgınına uyarladığı çalışma da dikkat çekmişti.

https://pazarlamasyon.com/bir-tasarimci-unlu-markalarin-logolarini-corona-salginina-uyarladi/

Bu, corona virüsü salgını konusunda farkındalık yaratma amacı taşıyan tasarım çalışmalarından biri de bir Türk tasarımcıdan geldi. Emre Can Duman adlı grafik tasarımcı, corona virüsü salgını sırasında önlem almanın önemine dikkat çekmek için Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde yer alan tarihi ve ikonik yapılara tıbbi maske taktı.

https://www.instagram.com/p/B9qy2hvpiDP/?utm_source=ig_web_copy_link

Bu yapılar arasında İstanbul diyince ilk olarak akla gelen tarihi yapılardan biri olan Kız Kulesi, Nevşehir'de bulunan Peri Bacaları, İzmir'in meşhur saat kulesi, Kars'taki Ani Harabeleri, Antalya'da bulunan saat kulesi ve Adıyaman'daki Nemrut Dağı'nda yer alan Nemrut Heykelleri bulunuyor. Bununla birlikte Türk tasarımcı, bu tasarımlarına yer verdiği Instagram paylaşımının açıklama kısmında, "Panik yapmayın, sadece önlem alın." mesajını vermeyi de ihmal etmemiş.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir