Türk Hava Yolları'na yeni yönetim kurulu başkanı

THY'nin yeni yönetim kurulu başkanı belli oldu.

Türk Hava Yolları'ında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan İlker Aycı'nın istifa etmesinin ardından görevi yeni devralacak isim Ahmet Bolat oldu.

THY'de yatırım ve teknolojiden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmakta olan Bolat, yönetim kurulu toplantısında alınan kararla Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alacak.

Ahmet Bolat akademisyen ve yönetici olarak çeşitli üniversitelerde ve şirketlerde çalıştı. Halen THY A.O’nda Yatırım Yönetimi, Uluslararası ilişkiler ve Anlaşmalar ile İnovasyon ve Projeler Başkanlıklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Daha önce de Strateji Geliştirme, Filo Planlama, Yatırım Yönetimi ve Ar-Ge’den sorumlu Başkan olarak Ortaklığa 400’e yakın uçak satın alımı ile 150’ye yakın uçak kiralanmasının planlanması ve gerçekleştirilmesinde hizmet etmiştir. 

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Sanayi Mühendisliği alanında Lisans, Stanford Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması alanında Yüksek Lisans ve Michigan Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği alanında doktora yapmıştır. 2 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nde Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmektedir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir