Trendyol'dan Filistin temalı ürünlerin, platformdan kaldırdığına dair açıklama geldi

Trendyol, sosyal medyada yayılan Filistin temalı ürünlerin platformdan kaldırıldığına dair haberler hakkında açıklamada bulundu.

Sosyal medyada Trendyol'un Filistin temalı ürünleri kaldırdığına dair haberlerin yayılması üzerine birçok kullanıcı, Trendyol'u silerek platformu boykot etmeye başlamıştı.

Haberin kaynağı olarak Trendyol'dan satış yapan satıcıların karşılaştığı uyarı olarak belirlenmişti. Satıcıların karşılaştıkları uyarıda "Ürün içeriğiniz internette satış kurallarına aykırı olduğu için yayından kaldırılmıştır." ifadeleri yer aldı. 

Trendyol'dan açıkalama ise gecikmedi. Platform açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kamuoyunun dikkatine,

Platformumuzdaki Filistin temalı ürünlerin kasıtlı olarak yayından kaldırıldığı iddiaları tamamen asılsızdır.

Mevcut ürünlere yönelik arama taleplerinin olağanın üzerinde bir hızda artması sonucunda söz konusu ürünler site-içi arama motorunda sistemsel incelemeye girmiş ve teknik ekiplerimizin müdahalesi sonucunda çok kısa sürede tekrar görüntülenmeye başlamıştır.

Türkiye'nin Trendyol’u olarak, tarihin en acı insanlık dramlarından birini yaşayan Gazze Halkı için devletimiz ve milletimiz ile birlikte yas tutuyor, yaşanan insanlık suçlarının karşısında olduğumuzu da bu vesileyle kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz."

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir