"Trend 50: Otomotiv" Raporumuz Yayında

Pazarlamasyon Prime'ın Intelligence Platform'u kapsamında üyelerimize sunduğumuz geniş rapor kütüphanesine üzerinde titizlikle çalıştığımız bir trend raporu daha ekledik: "Trend 50: Otomotiv".

Raporu indirmek için Prime üyesi olmanız gerekmektedir. Hem sektörel hem aylık hem de yıllık formatlarda hazırladığımız trend raporlarının yanı sıra "Dijitalin Geleceği: Türk Profesyoneller Hangi Mecralara Yatırım Yapmalı?", "Sosyal Medyanın Türkiye’deki Geleceği – 2019-2020" gibi kendi özel kaynaklarımız haricinde onlarca kaynak kullanarak hazırladığımız özel raporlarımızdan Pazarlamasyon Prime'a üye olarak faydalanabilirsiniz.

Diğer raporlarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

Otomotiv sektörü için hazırladığımız "Trend 50" raporunda 2020'de otomotiv dünyasını değiştirecek 50 trende yer verdik.

Bildiğiniz gibi içinde bulunduğumuz çağda teknoloji çok hızlı bir dönüşüm içerisinde ve her yeni teknolojinin hemen her sektöre nasıl entegre olduğunun yansımalarını hızlı bir şekilde görebiliyoruz. Otomotiv sektörü de teknolojinin en hızlı etki ettiği ve çabuk entegre olduğu sektörlerden birisi. Son birkaç yılın çevreci yaklaşımlarından popüler abonelik servislerinin entegrasyonuna kadar pek çok güncel trend otomotiv sektörüne de yansımış durumda.

Otonom araçların popülerliği giderek artıyor ve dünyanın önde gelen pek çok otomobil markası otonom araç üretimi konusunda birbirleriyle yarışmaya devam ediyor. Örneğin 2020'de göreceğimiz önemli gelişmelerden birisi otonom araçlarda YouTube, Netflix gibi kişisel eğlence platformlarının kullanılabilmesi olacak. Elon Musk’ın paylaşımına göre, Tesla sahipleri yakında araçlarının dokunmatik ekranlarından Youtube ve Netflix videolarını seyredebilecekler.

Son yıllarda çevreci çalışmaların büyük markalar tarafından çokça geliştirildiğini görüyoruz. Daha çok yiyecek-içecek sektöründen gelen adımların yanı sıra, perakende, tekstil gibi sektörler de çevreci çözümler ve sürdürülebilir yaklaşımlar ile adlarından bahsettiriyor. Otomotiv sektörü de bu trendden geri kalmıyor, son yıllarda havayı temizleyen otobüsler gibi gelişmelerin yanı sıra 2020 bu tip çevreci çözümlerin otomotiv sektöründe de artacağı bir yıl olacak.

elektrikli araçların çoğalaması otomobil şarj istasyonları konusunda yeni adımların atılmasına da neden oluyor. Örneğin; Alman otomobil üreticisi Volkswagen artık otomobil bataryası üretmeye, yakıt hücrelerini geri
dönüştürmeye ve elektrikli şarj istasyonları kurmaya başlayacak.

2020 yılında göreceğimiz veya daha sık konuşacağımız 50 trendin yer aldığı "Trend 50: Otomotiv" raporumuzu indirmek için Prime üyesi olmanız gerekmektedir. Eğer henüz Prime üyesi değilseniz Prime'a buradan üye olabilir ve Trend 50 raporlarımız da dahil olmak üzere 2000'in üzerinde rapor barındıran ve sürekli güncellenen rapor kütüphanemize siz de sahip olabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir