Toplantıları Daha Az Maliyetli ve Daha Verimli Hale Nasıl Getirebiliriz?

Toplantıların maliyeti nin 2019 yılında ABD şirketleri için 399 milyon dolara mal olması  beklenirken İngiltere’de ise 2019’daki toplantı maliyetlerinin 58 milyon dolar olması bekleniyor.  

Yukarıdaki istatistiklere bakınca akla şu sorular gelmiyor değil: 

Toplantı bu kadar maliyetli bir şey mi? 
Harcamaların hakkı her toplantıda veriliyor mu? 
Toplantıları daha az maliyetli ve verimli hale nasıl getirebiliriz? 

Aslında tüm bu soruların cevabı çok basit çünkü toplantıların gereksiz fazla bir maliyetinin olduğu çok açık. Toplantı yapacak kişiler veya kurumların şehrin birbirinden uzak iki yakasında olmaları, farklı şehirlerde hatta farklı ülkelerde olmaları ise hem maliyeti hem de zaman kaybını epey bir artırıyor. Bunun yanında birden fazla merkezi olan büyük şirketlerin kendi içlerinde oldukça sık toplantı yapmaları gerekebiliyor ve bu da ciddi bir vakit kaybına yol açıyor. Bu noktada biraz önce sorduğumuz şu soru devreye giriyor: 

Toplantıları daha az maliyetli ve verimli hale nasıl getirebiliriz? 

Günümüzde teknoloji bu kadar ilerlemişken ne yapılacağı oldukça açık aslında... Çözüm uzaktan toplantı teknolojileri.

Telefon veya benzeri sadece ses ile iletişim toplantı için yeterince efektif olmayabiliyor. Bazen bir telefon görüşmesi işinizi çözebilir ancak toplantı algısı oluşabilmesi için tarafların birbirini karşılıklı olarak görmeleri, yaptığı mimikleri algılamaları ve ona uygun bir şekilde yanıt vermeleri süreci daha da kısaltabiliyor. Aksi taktirde gerçek bir tanışma veya gerçek bir fikir alışverişi hissiyatı ne yazık ki olmuyor.  

Bulunduğunuz yerden ayrılmadan başkalarıyla görüntülü görüşme imkanı sağlayan pek çok sohbet aracı var. Günümüzde özellikle küçük şirketler, start-up’lar veya freelance çalışanlar bu yöntemi çeşitli kanallar üzerinden çok kullanıyor ancak bu yöntem aslında büyük şirketlerin kendi içlerindeki toplantıları veya uluslararası toplantılar için çok daha verimli olabilir mi sorunu da akıllara getirmiyor değil. 

Peki neden henüz büyük şirketlerde veya diğer alanlarda uzaktan görüntülü toplantı yaygın değil?  

Dijital ortamda toplantıları gerçekleştirmek ve sonradan tekrar dinleyebilmek/izleyebilmek , anlık olarak karşı tarafın sunumdaki verileri ekran üzerinden not alarak yorum yapabilmek ve sonrasında bu notları paylaşabilmek avantajlı olduğu kadar da tehlikeli görülüyor olabilir. Herhangi bir güvenlik açığı olma ve toplantıların sızdırılma ihtimali büyük şirketler için riski büyük boyutlara taşıyor. Ancak tamamen güvenli yöntemlerle de toplantı yapmak mümkün.  

ViewSonic ile tanıştınız mı? 

ViewSonic 1987 ‘de kurulmuş görüntüleme teknolojileri çözüm üreticisidir. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan uzaktan toplantı çözümleri ile dünya genelinde bir çok firmaya farklı çözümler sağlıyor. Bu çözümler araasında bulunan ViewBoard® IFP serisi 20 parmak dokunmatik ekranı ile not alma için vBoard, içerik paylaşımı için ViewBoard® Cast ve Zoom konferans yazılımı gibi önceden yüklü gelen araçlarla birlikte kullanıcıların aynı anda uzaktan yazı yazmasına, paylaşım yapmasına ve etkileşime girmesine olanak tanıyor. Dahili parmak izi tanıma özelliği, güvenliği artırmasının yanı sıra Windows’a veya buluttaki dijital tahtanız için myViewBoard™’a kolay erişim sağlıyor. 

Günümüzde giderek yaygınlaşan Google tabanlı ortamlara entegrasyon için uyumlu olmasının yanı sıra Office 365 ile kusursuz uyum içinde çalışmanıza da olanak sağlıyor. Bunu yaparken de kendi çalışma ortamınızı aratmadan, aynı uygulamaları kullanarak çalışmanızı, iş arkadaşlarınız veya müşterileriniz ile iş birlikteliğinizi geliştirmenin de yollarını aralıyor.  

https://www.youtube.com/watch?v=D5kBzh0x9po&feature=youtu.be

Daha detaylı bilgi için https://myviewboard.com adresini ziyaret edebilirsiniz.  

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir