Tinder, Manchester United'a Forma Sponsoru Oluyor

Hatırlarsanız İtalyan futbol kulübü Napoli, daha önce çöpçatan uygulaması Tinder ile ilginç bir anlaşmaya imza atmıştı. Bu anlaşmaya göre geçtiğimiz Ekim ayında Polonya milli takımı ile çıktığı maçta sakatlanan Napoli futbolcusu Milik, o tarihten bu yana sakatlığı sebebi ile forma giyemiyordu. Yeşil sahalara dönmeye hazırlanan oyuncu için Napoli, Tinder ile ilginç bir ortaklığa gitme kararı aldı.

Söz konusu ortaklığa göre Milik, 2 hafta boyunca Tinder'a resmi profili ile bulundu. Bu iki haftalık süreç içinde ise Milik, profilini ziyaret edip ona en dikkat çekici mesajı gönderecek dört Tinder kullanıcısı ile buluşarak yüz yüze tanıştı. Detaylar için şuraya gözatabilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl gelişmeye... Fourfourtwo'nun haberine göre Tinder yeni sezon için Manchester United yetkilileriyle anlaşacak. Tinder'dan gelen açıklama ise şu şekilde: "Manchester United ile birçok konuda uzun görüşmeler yaptık. Bundan sonraki aşamada birlikte neler yapabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyoruz."

Uygulama 50 milyonun üzerinde aktif kullanıcıyı bir araya getiriyor ve sanal ortamda günde ortalama 1 milyon insanın buluşmasına olanak sağlıyor.

Markanın basın sözcüsü 2017-18 sezonu için Manchester United’a ayrılan bütçenin 12 milyon euro olduğunu açıklasa da, bu rakamın yükseleceği tahmin ediliyor. Zira takım, şu an Amerikan Otomobil devi Chevrolet'yle olan anlaşmalarından her sezon 50 milyon sterlin kazanıyor.

Hazır rakamlardan konu açılmışken Barcelona'nın göğüs sponsorluğu için Japon e-ticaret şirketi Rakuten'den yıllık 58 Milyon dolar aldığını da belirtelim. Tabi, bu rakam belirttiğimiz üzere formanın göğüs kullanımı için.

Premier Lig forma kullanım kurallarına göre kulüpler, Premier Lig logosunun bulunduğu kola başkaca bir Reklam alamıyor. Bu sebeple Tinder'ın logosunun tek bir kolda kalması planlanıyor.

Gelişmeler oldukça sizi haberdar edeceğiz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir