Tinder, İnteraktif Bir Mini Dizi Yayımlıyor

  • Tinder, bu ay boyunca her pazar akşamı yayımlanacak olan "Swipe Night" isimli interaktif mini dizisinin ilk bölümünü dün gece yayımladı.
  • Kullanıcılar, dizinin belirli yerlerinde uygulamanın kaydırma özelliği aracılığıyla, kendilerine tanınan 7 saniyelik süre içerisinde bazı seçimler yaparak hikayeye yön veriyorlar.
  • Tinder'ın 18-25 yaş arasındaki en genç kullanıcılarına yönelik olarak hazırlanmış olan bu interaktif deneyimin, daha yüksek bir eşleşme oranı sağlaması ve daha fazla konuşmaya uygun ortam hazırlaması bekleniyor.
  • İlgili Yazı: İngiltere'de Çiftleştirilecek Sığırlar İçin Tinder Benzeri Uygulama: Tudder

Flört uygulaması Tinder, bu ay boyunca her pazar akşamı uygulamayı açtıklarında kullanıcıları karşılayacak olan "Swipe Night" isimli interaktif mini dizisinin ilk bölümünü dün gece yayımladı. Bu interaktif deneyime dahil olan kullanıcılar, dizinin belirli yerlerinde uygulamanın kaydırma özelliği aracılığıyla, kendilerine tanınan 7 saniyelik süre içerisinde çeşitli seçimler yaparak hikayenin gidişatını belirliyorlar.

https://youtu.be/BkZkHyt6TZA

Bu seçimlerden bazıları sıradanken bazıları ise kullanıcıları ahlaki seçimler yapmaya zorluyor. Örneğin dizinin bir noktasında, kullanıcılardan kaldırımda yatan yaralı bir adama yardım edip etmemeye karar vermeleri isteniyor. Adweek'in paylaştığı habere göre, bir arkadaş grubunun hikayesini anlatan dizinin her biri yaklaşık olarak beş dakika süren bölümleri, her pazar akşamı 6 ila gece yarısı arasında yayımlanacak.

Yayımlanan her bölümden sonra, Tinder üyeleri uygulamadaki profillerinde yaptıkları seçimlerden üçünü görüntülemeyi seçebiliyorlar. Daha sonra da bu interaktif şova dahil olan diğer kullanıcılarla eşleştiriliyorlar. Kullanıcıların profillerinde yer verdikleri seçimlerin ise eşleştikleri kişiler ile yapacakları sohbeti başlamak için bir araç olarak kullanılabileceği düşünülüyor.

Tinder'ın pazarlamadan sorumlu genel müdürü (CMO) olan Jenny Campbell'in belirttiğine göre, Swipe Night, Tinder'ın 18-25 yaş arasında olan -ve çoğu Z jenerasyonuna dahil olan- en genç kullanıcı kitlesine yönelik olarak meydana getirilmiş bir deneyimdir. Ki bu kitle, uygulamanın kullanıcı tabanının yaklaşık olarak yarısını oluşturuyor. Campbell, Tinder'ın Z jenerasyonunun inanılmaz derecede pazarlama meraklısı olduğunu göz önünde bulundurarak direkt olarak uygulamanın içerisinde konumlandırılacak ve yalnız insanları birleştirmeyi kolaylaştıracak bir şey meydana getirmek istediğini ifade etti. Bu interaktif şovun, daha yüksek bir eşleşme oranı sağlaması ve daha fazla konuşmaya uygun ortam hazırlaması bekleniyor.

https://pazarlamasyon.com/netflix-ve-tinder-aslinda-birbirine-benziyor/

72andSunny adlı reklam ajasının Los Angeles ofisinin yardımıyla hayata geçirilen bu interaktif mini dizi, daha önce Amerikalı rapçi Drake'in "God's Plan" isimli şarkısının klibini çeken 23 yaşındaki yönetmen Karena Evans tarafından çekildi. Bununla birlikte Tinder, Swipe Night'ın senaryosunu yazmaya yardımcı olmaları için Netflix'in animasyon dizisi "Big Mouth"ta yazarlık yapmış olan Nicole Delaney ve Facebook'un video servisi Facebook Watch'ta yayımlanan "Five Points" adlı dizinin yapım kadrosunda yer almış olan Brandon Zuck'tan yardım aldı.

Bu interaktif mini dizinin yapımının bu yılın başından beri devam ettiğini ifade eden 72andSunny Los Angeles'ın ortağı ve yönetici kreatif direktörü Matt Murphy, hayata geçirdikleri bu proje ile ilgili olarak şunları dile getirdi:

"Bunun, izleyicinin olay örgüsünü ilerletebilecek ve öne çıkarabilecek seçimler yapmasına imkan tanımak için harika bir hikaye anlatımı mekanizması olacağını düşündük. İnsanlara ne yapmaları gerektiğini söyleme konusunda reklamlar yapmak yerine, insanları olabileceklere doğru yönlendiren deneyimler meydana getiriyoruz. Bu, kiminle ve neden eşleşebileceğinize dair yeni bir olasılık ekliyor."

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir