TikTok Platformdaki Sosyal Ticareti Tetikleyecek Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

TikTok içerik üreticilerinin videolarında e-ticaret sitesine link vermelerine imkan sağlayan bir özelliği test ediyor.

Yayına alınmasıyla TikTok'taki Influencerlar’ın gelirlerini arttırması beklenen henüz test aşamasındaki bu özellik ilk defa Fabian Bern tarafından keşfedilmiş.

https://twitter.com/iamfabianbern/status/1195048398329696256?s=20

“Shopping card” olarak adlandırılan yeni özellik ile TikTok influencer’lara videolarda e-ticaret URL'lerini kullanma olanağı verecek.

https://pazarlamasyon.com/tiktokun-sahibi-bytedance-simdi-de-spotifya-rakip-bir-muzik-uygulamasi-cikariyor/

TikTok içerikleri daha çok genç kitle tarafından tüketiliyor. Henüz reklam verenler ya da influencer’lar tarafından potansiyeli tam keşfedilmemiş TikTok’un 1 milyardan fazla kullanıcısı var. Amerika’daki büyümesi son aylarda biraz yavaşlamış olsa bile, ülkemizde, Çin’de, Güneydoğu Asya ve Hindistan pazarında oldukça aktif.

TikTok reklamları üzerinden geri dönüşlerin başarısı ise etkili video içeriklerin oluşturulmasına bağlı.

Yeni özellik ile videolar kaydırarak e-ticaret sitesine yönlendirme yapılacak. Anlaşılan o ki, TikTok sosyal ticarette kendi yerini güçlendirme çabasında, markalar da TikTok sosyal ticarette rakiplerine bir adım daha yaklaştıkça, Instagram ve Facebook’ta verdikleri şekilde bu yükselen platformda reklam verme hazırlığı içerisinde.

2019’un ilk çeyreğinde en çok indirilen ve büyümeye hız kesmeden devam eden uygulamalardan biri olan TikTok’u ve sahibi ByteDance’i her zamankinden daha yakın merceğe almak gerekiyor.

2020 yılında, ne kadar çok tartışılırsa tartışılsın TikTok’u markalar reklam planlaması yaparken gündemine muhakkak almalı. Ne de olda gelecekteki alışveriş alışkanlıklarımızı bu gibi platformlar değiştirecek.

Kaynak: Wersm

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir