THY'den işe alımlarda depremzedelere öncelik

Türk Hava Yolları, depremden etkilenen 1000 aile içerisinden birer kişiye THY ve iştirak şirketlerinde istihdam sağlayacağını duyurdu.

Kahramanmaraş depreminin ardından gün geçtikçe bölgedeki hasarın büyüklüğü daha da netleşiyor. Bölgedeki vatandaşların deprem sonrasında hayatlarına devam edebilmeleri için bazı kurumlar istihdam seferberliği başlattı. THY de konu ile ilgili olarak bölgedeki vatandaşların deprem sonrası yaralarını sarmak için bir adım attı. Edinilen bilgiye göre şirket, depremden etkilenen bin aile içerisinden birer kişiye, THY ve iştirak şirketlerinde istihdam sağlayacağını duyurdu. THY Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, konu ile ilgili olarak LinkedIn üzerinden yaptığı paylaşımla detayların en kısa sürede ilan edileceğini açıkladı.

Bolat’ın yaptığı açıklamaya göre, bu yıl THY’nin ihtiyaçlarına yönelik olarak istihdam edilecek çalışanların seçim aşamasında, depremden etkilenen vatandaşlar öncelikli olacak. Bolat yaptığı baylaşımda aynı zamanda, Hizmet İhracat Birlikleri’ne üye olan tüm sektörlere de depremzedeleri gözeten projelerde bulunmaları için çağrıda bulundu.

Bolat'ın yaptığı açıklamanın devamı ise şöyle:

"Türk Hava Yolları olarak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve AFAD koordinasyonunda deprem bölgesinde 1000 konutluk Türk Hava Yolları Mahallesi projesi için çalışmalara devam ediyoruz. 75 milyon dolarlık bu bağışımızın yanında yeni bir proje müjdesi vermek istiyorum.

Deprem bölgesinde afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye Türk Hava Yolları ve İştirak şirketlerinde iş imkanı sunacağız. Her yıl ihtiyacımıza binaen istihdam ettiğimiz çalışma arkadaşlarımızı, bu bölgelerden başvuran vatandaşlarımıza öncelik vererek istihdam edeceğiz. Kabin memurluğuna alacağımız arkadaşlarımıza da üç ay İngilizce eğitimini ücretsiz vererek, pozitif ayrımcılık yapacağız. Bunun gibi detayları olgunlaştırarak kısa zamanda resmi olarak ilan edeceğiz. O zamana kadar sabırla beklemenizi ve bu hesabımı kitlememenizi rica ediyorum.

Yaklaşan turizm sezonunda Hizmet İhracat Birliklerine (HİB) üye tüm ilgili sektörlere de öncülük edeceğimize ve onların da bu taşın altına el koyacaklarını biliyorum. Bu sene üstün gayretle ülkemize 85 milyar dolar getirerek hizmet ihracatında rekorlara imza atan HİB’e üye arkadaşlarımın her birinin de bu seferberlikte ‘ben de varım’ diyeceğine ve kendi işletmelerine uygun istihdam projelerini kısa zamanda ilan edeceklerine inanıyorum."

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir