THY'de üst düzey atama

THY'nin yeni dijital iletişim ve dijital medya planlama müdürü belli oldu.

Türk Hava Yolları'nın yeni dijital iletişim ve dijital medya planlama müdürü İnanç Emre Albayrak oldu. Albayrak, LinkedIn'den yaptığı paylaşımla yeni görevini duyurdu.

İnanç Emre Albayrak, 2009 - 2016 yılları arasında Türk Hava Yolları’nın global marka stratejilerinden, reklam filmlerinden ve interaktif pazarlama iletişimi alanlarında yönetici olarak sorumluluk aldı, Türk Hava Yolları’nın o dönem işbirliği içerisinde olduğu önemli organizasyonlarında ve etkinliklerinde,  global ajanslarla çalışma fırsatı yakaladı. 2017 yılında Halkbank’ta İnteraktif Pazarlama Müdürü olarak görev alan Albayrak, 2017-2020 yılları arasında Turkcell Dijital İletişim Müdürü olarak görev alıp, Turkcell’in dijital dönüşüm dijital ihracat ve uygulama dünyasında çalışmalarıyla alakalı dijital projeler, pazarlama iletişimi ve sosyal medya içerik yönetimi çalışmalarında Turkcell’in etkinlik yönetimi, spor sponsorlukları, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, segment ve alt marka iletişimleri, global işbirliği ve etkinlik yönetim, iç iletişim ve itibar yönetimi çalışmalarında yer aldı.

2020 - 2023 arası Akbank’ın Dijital iletişim ve medya planlama ekiplerine liderlik yapan; İnanç Emre Albayrak, bankanın dijital iletişim stratejilerinin yeniden şekillendirilmesi ve geliştirilmesinde önemli bir rol üstlendi. Bu süreçte, bankanın müşteri odaklı dijital dönüşümünü hızlandırmak, yenilikçi dijital pazarlama tekniklerini uygulamak ve sosyal medya etkileşimlerini arttırmak gibi kritik başarılar elde etti. Ayrıca, dijital iletişim kanalları üzerinden bankanın marka bilinirliğini ve müşteri sadakatini arttırmada önemli katkılarda bulunan Albayrak, Akbank’ın dijital dünyadaki varlığını güçlendirerek sektördeki öncü konumunu pekiştirdi. 2024 yılı itibariyle Türk Hava Yollarının Dijital iletişim ekiplerine liderlik yapan Albayrak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir