The Hammers Awards 2023'ün jüri başkanları belli oldu

The Hammers Awards 2023'te; Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik, Teknoloji ve Veri, Marka Deneyimi Medya ve İçerik, Sektörel ve Özel Kategoriler bölümlerinin jüri başkanları belli oldu.

Türkiye’nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi The Hammers Awards 2023 yaklaşırken, jüri kadrosuna dahil olan isimler belli olmaya başladı. Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik, Teknoloji ve Veri, Marka Deneyimi Medya ve İçerik, Sektörel ve Özel Kategoriler bölümlerinin jüri başkanları ise kesinleşti.

Gelin bu yıl The Hammers Awards'te jüri başkanlığı yapacak isimleri yakından tanıyalım...

Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü jüri başkanı Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü Arda Öztaşkın
TED Ankara Koleji’nin ardından AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Arda Öztaşkın, Demirbank’ta Reklam ve Halkla İlişkiler bölümünde kariyerine başladı. Dışbank ve Fortis’teki kariyerinin ardından 2008 yılında Marka Yönetimi Direktörü olarak Yapı Kredi’ye katıldı. 2018 yılından bu yana da Yapı Kredi’nin marka yönetimi, stratejik iletişim, KSS ve sürdürülebilirlik konularından sorumlu Kurumsal İletişim ekibine liderlik ediyor. Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) Başkan Yardımcısı olan Öztaşkın aynı zamanda Reklam Verenler Derneği ve MMA üyesi. Öztaşkın, konuk olarak farklı üniversitelerde tüketici davranışları, marka yönetimi, lider iletişimi, kriz yönetimi gibi konularda dersler veriyor.

Sektörel ve Özel Kategoriler Bölümü jüri başkanı Sabancı Holding Kurumsal Marka Yönetimi ve İletişim Bölüm Başkanı Pelin Erkıralp 
1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Ekonomi bölümünden mezun olan Pelin Erkıralp, çalışma hayatına aynı yıl Unilever’de Ürün Müdürü olarak başladı. 2002-2006 yılları arasında Unilever, Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Bölgesi’nde, Saç Bakım Kategorisini yönetti.

2006 yılında Citibank’a Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak geçen Erkıralp, bu görevinde bireysel ve ticari bankacılık pazarlama faaliyetlerini yönetti. 2009 yılında Philip Morris Sabancı bünyesine katılıp Türkiye’de yürüttüğü çeşitli liderlik görevlerinin ardından, 2012-2013 yıllarında Philip Morris International merkez ofisi Lozan, İsviçre’de, Marlboro markasının global yönetimini üstlendi. Türkiye’ye dönüşü sonrasındaki 4,5 yıl Philip Morris Sabancı, Pazarlama Direktörlüğü görevini yürüttü. 2017 yılında LC Waikiki’ye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak geçti ve şirketin yurtiçi ve yurtdışı gelişimini destekleyen dönüşüm projelerini yönetti. 2019-2020 yılları arasında Kızılay Yatırım Holding’de Pazarlama Grup Başkanı görevini üstlenen Erkıralp, holding bünyesindeki 8 şirketin pazarlama fonksiyonuna liderlik etti. 2020 yılında Sabancı Holding’e Kurumsal Marka Yönetimi ve İletişim Bölüm Başkanı olarak katılan Erkıralp, Carrefoursa ve Temsa Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini de yürütüyor.

Marka Deneyimi, Medya ve İçerik Bölümü jüri başkanı Teknosa CMO'su Emre Kurtoğlu
Lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayan Emre Kurtoğlu, 1998 yılında Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü’nden ilk mezun olarak derece ile mezun oldu. 2000 yılında Sabancı Holding’in genç yöneticilere yönelik Talent Pool Programı’na seçildi. 2013 yılında ise London Business School’un Market Driving Strategies programına katıldı.

25 yıllık iş tecrübesi bulunan Emre Kurtoğlu bugüne kadar Danone, Gıdasa, Kimberly Clark, Mavi, Terra Pizza (Mediterra Capital) gibi Uluslararası ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde Satış, Pazarlama, Dijital, E-Ticaret ve Kategori alanlarında üst düzey görevlerde bulundu. 2021 yılından itibaren Sabancı Holding bünyesindeki Teknosa’da kariyerine devam eden Kurtoğlu Pazarlama, CRM ve Online kanallardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Teknoloji ve Veri Bölümü jüri başkanı Huawei Cloud Satış ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Onur Karahayıt
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği mezunu olan Onur Karahayıt, Ohio State University’den Geomatik Mühendisliği dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. Onur Karahayıt 2009’dan itibaren yaklaşık 2 yıl boyunca NASA’nın Mars’ı haritalama projesinde araştırmacı olarak görev yaptı. Ardından kurumsal dünyaya adım atan Karahayıt, Trimble ve Hexagon gibi sektöründe lider teknoloji üreticilerinin ABD genel merkezlerinde Ürün Müdürü ve Proje Müdürü olarak çalıştı. Trimble şirketinde ABD’deki görevinden Avrupa Genel Merkezine atanan Onur Karahayıt, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu Satış Müdürü pozisyonunda bulundu. 2014 yılında Yandex bünyesine katılan Karahayıt, Ürün Müdürü ve Ürün Direktörlügü gibi görevleri üstlenmesinin ardından, 2017-2021 yılları arası Yandex’in Türkiye Genel Müdürlüğünü yürüttü. Nisan 2021’de Huawei Mobil Servisleri’nin Türkiye, Ukrayna ve Kıbrıs Ülke Direktörlüğüne getirilen Onur Karahayıt, Nisan 2023 itibariyle Huawei Cloud Satış ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak kariyerine devam ediyor.

The Hammers’a katılım kurallarını ayrıntılı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

The Hammers Awards'a buradan başvurabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir