The Hammers Awards 2023'te Sektörel ve Özel Katagoriler Bölümü jüri kadrosu tamamlandı

Türkiye’nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi The Hammers Awards 2023'te Sektörel ve Özel Katagoriler Bölümü'nün jüri kadrosu tamamlandı.

Türkiye’nin, pazarlama ekiplerinin başarısını ölçümleyen ilk ödül seremonisi The Hammers Awards 2023 yaklaşırken, Teknoloji ve Veri Bölümü'nün tamamlanan jüri kadrosunu sizlerle paylaşmıştık. Bu yıl The Hammers Awards'te Sektörel ve Özel Katagoriler Bölümü'nün başvurularını değerlendirecek olan jüri kadrosu da kesinleşti.

Gelin bu yıl The Hammers Awards'te Sektörel ve Özel Katagoriler Bölümü'nün jüri kadrosunu isimleri yakından tanıyalım...

 • Sabancı Holding Kurumsal Marka Yönetimi ve İletişim Bölüm Başkanı Pelin Erkıralp (Jüri başkanı) 

The Hammers Awards'ün bu yıl Sektörel ve Özel Katagoriler Bölümü jüri başkanı Sabancı Holding Kurumsal Marka Yönetimi ve İletişim Bölüm Başkanı Pelin Erkıralp oldu.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Ekonomi bölümünden mezun olan Pelin Erkıralp, çalışma hayatına aynı yıl Unilever’de Ürün Müdürü olarak başladı. 2002-2006 yılları arasında Unilever, Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Bölgesi’nde, Saç Bakım Kategorisini yönetti.

2006 yılında Citibank’a Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak geçen Erkıralp, bu görevinde bireysel ve ticari bankacılık pazarlama faaliyetlerini yönetti. 2009 yılında Philip Morris Sabancı bünyesine katılıp Türkiye’de yürüttüğü çeşitli liderlik görevlerinin ardından, 2012-2013 yıllarında Philip Morris International merkez ofisi Lozan, İsviçre’de, Marlboro markasının global yönetimini üstlendi. Türkiye’ye dönüşü sonrasındaki 4,5 yıl Philip Morris Sabancı, Pazarlama Direktörlüğü görevini yürüttü. 2017 yılında LC Waikiki’ye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak geçti ve şirketin yurtiçi ve yurtdışı gelişimini destekleyen dönüşüm projelerini yönetti. 2019-2020 yılları arasında Kızılay Yatırım Holding’de Pazarlama Grup Başkanı görevini üstlenen Erkıralp, holding bünyesindeki 8 şirketin pazarlama fonksiyonuna liderlik etti.

2020 yılında Sabancı Holding’e Kurumsal Marka Yönetimi ve İletişim Bölüm Başkanı olarak katılan Erkıralp, Carrefoursa ve Temsa Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini de yürütüyor.

Listede yer alan jüri üyeleri ise şöyle: 

 • A101 Pazarlama Genel Müdürü Cüneyt Şahin
 • Aktif Bank Müşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı Gamze Numanoğlu
 • Allianz İcra Kurulu Üyesi ve Pazarlama & Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı
 • Apaz Group CMO'su Semih Dadaş
 • DP Eurasia Pazarlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Pınar Lafçı Togay
 • Etstur Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Mert Doğru
 • Multinet Up CMO'su Bora Işık
 • Otokoç Otomotiv Dijital Platformlar ve Pazarlama Lideri Esra Arslanbaş Kaynak 
 • Reckitt Türkiye Hijyen İş Birimi, Finish Deterjan & Makine Bakım Kategorisi, Pazarlama Müdürü Harun Çeliksoy
 • sahibinden.com CMO'su Nazım Erdoğan
 • Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Direktörü Özkan Özyavuz
 • Visa Head of Marketing'i Ülkü Yüksel

The Hammers’a katılım kurallarını ayrıntılı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

The Hammers Awards'a buradan başvurabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir