The Beatles'ın Albüm Kapağındaki İlginç VW Beetle Detayı

  • Volkswagen, İngiliz müzik grubu The Beatles'ın Abbey Road albümünün çıkışının 50. yılı şerefine albümün ikonik kapağının yenilenmiş bir versiyonunu çıkarttı.
  • Orijinal kapakta kaldırımın üzerinde duran Volkswagen Beetle, yenilenmiş albüm kapağında yolun kenarına düzgün bir şekilde park etmiş halde duruyordu.
  • Bu çalışma, Volkswagen ve Nord DDB reklam ajansı tarafından Volkswagen'in park yardımı teknolojisini tanıtmak amacıyla hayata geçirilmiş olan bir kampanyaydı.
  • İlgili Yazı: Volkswagen'in Türkiye'de Kuracağı Fabrikanın Yeri Belli Oldu

Dün, 1960'lı yılların popüler İngiliz müzik grubu The Beatles'ın "Abbey Road" adlı albümünün çıkışının 50. yıl dönümüydü. Otomobil üreticisi Volkswagen de bunun şerefine albümün ikonik kapağının yenilenmiş bir versiyonunu çıkarttı ve buna "Yeniden Park Edilmiş Versiyonu" adını verdi. Peki neden?

The Beatles'ın Abbey Road albümünün orijinal kapağında, dört grup üyesinin bir yaya geçidinden geçtiği sırada çekilmiş bir fotoğraf yer alıyordu. Bu fotoğrafta kaldırıma park etmiş olan bir Volkswagen Beetle da yer alıyordu. Volkswagen'in yayımlamış olduğu ve The Beatles üyelerinin yer almadığı yenilenmiş albüm kapağında da Volkswagen Beetle bulunuyordu, ancak bir farkla... Bu sefer Volkswagen Beetle kaldırımın üzerinde değil, olması gerektiği gibi yolun kenarında duruyordu.

Bu çalışma, Volkswagen ve Nord DDB reklam ajansı tarafından Volkswagen'in park yardımı teknolojisini tanıtmak amacıyla hayata geçirilmiş olan bir kampanyaydı. Söz konusu park yardımı teknolojisi, araç için yeterince büyük noktaları tespit ederek ve sonrasında aracın otomatik olarak park edilmesini sağlayarak paralel park yapmayı son derece kolay bir hale getiriyor.

Bunların yanı sıra Adweek'in paylaştığı habere göre, bu proje, basit bir Photoshop işinden ibaret değil. Abbey Road albümünün
"Yeniden Park Edilmiş Versiyonu", Volkswagen İsveç tarafından online olarak ve İsveç'in başkenti Stockholm'de bulunan "Pet Sounds Records" adlı müzik mağazasında satılıyor. Belirtilene göre, bu satışlardan elde edilen tüm gelir, çocuk haklarını savunan İsveçli bir kuruluş olan Bris'e bağışlanacak.

Bu kampanyayla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Volkswagen İsveç Pazarlama Müdürü Jeanette Asteborg, "Volkswagen, sürüş deneyimini sürücüler ve yayalar için daha iyi ve daha güvenli hale getirmek için sürekli olarak yenilikler yapıyor. Hiçkimse, park etme başarısızlığı konusunda sürekli bir hatırlatma ile yaşamak zorunda kalmasın diye bu küçük park etme aksiliğinden bu yana teknolojimizin ne kadar ilerlediğini göstermek istiyoruz." dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir