Tesla'nın Piyasa Değeri, Yarım Trilyon Doları Geçti

Son yıllarda marka değerini hızla artırarak dünyanın en değerli otomobil markası konumuna gelen Tesla, hız kesmeden yükselişine devam ediyor. Hızla değer kazanmaya devam eden Tesla hisseleri, şirketin piyasa değerini yıl başından bu yana beş kat artışla 515 milyar doların üzerine çıkarmasını sağladı.

TechCrunch'ın paylaştığı habere göre, geleneksel olarak dalgalı olan hisse senedi, fiyat dalgalanmaları yaşamaya devam etti. Ancak Tesla'nın hisse değeri, ağustos ayından beri bir yükseliş trendinde. Dün %4,6 artışla 545,62 dolara yükselen Tesla'nın hisse fiyatı, şirket CEO'su Elon Musk'ın Bloomberg Milyarder Endeksi'nin üst sıralarına çıkmasına yardımcı oldu.

https://pazarlamasyon.com/2013te-google-neredeyse-teslayi-satin-aliyordu/

Dün itibarıyla Elon Musk’ın kişisel servetinin miktarı, 7,24 milyar dolar artarak 128 milyar doları aştı. Ancak yine de hala Amazon’un kurucusu Jeff Bezos'un dünyanın en zengin insanı olduğunu belirtelim. Ve Elon Musk'ın bu alanda Jeff Bezos'u takibi, uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Zira Jeff Bezos da her geçen gün kişisel servetini artırmaya devam ediyor.

Yeniden Tesla'ya dönecek olursak, Tesla hisselerinin aralık ayında S&P 500 endeksine ekleneceği haberiyle birlikte, şirketin hisse değerleri geçtiğimiz hafta içerisinde yükselişe geçti. Geçtiğimiz cuma gününden bu yana şirketin piyasa değeri 52 milyar dolar artış gösterdi. Ki bu rakam, Ford'un piyasaya değerinin yaklaşık olarak 1,5 katına tekabül ediyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir