Tesla Türkiye pazarına giriyor

Tesla, tüm modelleriyle birlikte Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor.

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Bu yılın sonuna kadar Türkiye'de olması planlanan Tesla'nın ürettiği tüm modeller Türkiye pazarında da yerini alacak.

Uzun süredir ülkemize ithal edilen Tesla, kullanıcıların yaşadığı, aracın arızalanması veya bakımının yapılmak istenmesi gibi durumlara Türkiye'de hizmeti olmadığı için çözümsüz kalıyordu. Satın alınmasından başlayarak aracın kullanımına kadar gelen süreçte sorun yaşayan kullanıcılar, Tesla'nın Türkiye pazarına girmesi sebebiyle bu sorunlarını artık yaşamayacak.

Şirketin resmi olarak yaptığı açıklamada, ürünlerini Türkiye'de satışa başlayacak olan Tesla; servis, bakım, yol yardımı gibi çeşitli hizmetler de sunacak. Bunun yanı sıra web sitesinde yer alan bilgilere göre, İstanbul başta olmak üzere, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Sakarya, İzmir ve Konya'da süper şarj istasyonları da yer alacak.

ABD ve Avrupa pazarlarında bulunan Model S, Model 3, Model X ve Model Y modellerinin Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor. Bu yılın sonuna kadar Türkiye pazarında yerini alması beklenen Tesla modellerinin Türkiye’de satış fiyatlarına dair henüz bir bilgi ise paylaşılmadı.

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir