Tesla, Gelecekte Başka Bir Otomobil Markasıyla Birleşebilir

Geçtiğimiz günlerde sizlerle, elektrikli araç üreticisi Tesla'nın piyasa değerinin yarım milyar doları geçtiğine dair bir haber paylaşmıştık.Tesla'nın piyasa değeri, yıl başından bu yana beş kat artarak 515 milyar doların üzerine çıktı. Ancak bu hızlı yükselişe rağmen, şirket CEO'su Elon Musk'tan şirketin geleceğine dair ilginç sayılabilecek bir açıklama geldi.

https://pazarlamasyon.com/teslanin-piyasa-degeri-yarim-trilyon-dolari-gecti/

Futurism'in paylaştığı habere göre, Almanya'da gerçekleşen bir ödül etkinliğinin ardından yapılan bir röportajda Tesla CEO'su Elon Musk, başka bir otomobil üreticisiyle birleşmeye karşı olmadığını belirtti ve şunları söyledi:

"Kesinlikle düşmanca bir devralma başlatmayacağız; ama biri Tesla ile birleşmenin iyi bir fikir olacağını söyleseydi, bu konuşmayı yapardık."

Electrek adlı internet sitesinin belirttiğine göre, Toyota ve Daimler'in de aralarında bulunduğu bazı otomobil üreticileri, geçmişte Tesla'ya yatırım yaptılar; ancak daha sonrasında ellerindeki hisseleri sattılar.

https://pazarlamasyon.com/tesla-kendi-tekilasini-piyasaya-surdu/

Tabii ki Elon Musk, yakın zamanda bir birleşme fırsatı kovalamıyor. Ancak kendisinin yaptığı bu açıklama, zaman içerisinde bu konudaki fikrinin değiştiğine işaret ediyor. Zira Tesla CEO'su, 2017 yılında, Apple'ın Tesla'yı satın alması fikrini reddetmişti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir