Tesla Cybertruck ilk kazasını yaptı!

Cybertruck'ın ilk kazası resmen kayıtlara geçti. Toyota Corolla ile çarpışan Cybertruck, çarpışmayı az hasarla atlatırken Corolla'nın ön kısmı dağıldı.

17 yaşındaki bir sürücünün Corolla'sı ile yaptığı yolculuğu, Cybertruck'la karşı karşıya gelerek sıra dışı bir kaza anına dönüştü. Bu olayın ardından ortaya çıkan detaylar ve araçların sergilediği dayanıklılık, gözleri olayın nasıl geliştiği ve Cybertruck'ın sağlamlığı üzerine çevirdi.

Kaza hafif yaralarla atlatıldı

Kaza, geçen hafta sonu Corolla'nın 17 yaşındaki sürücüsünün bilinmeyen nedenlerle yoldan çıkıp otoyola tekrar girmeye çalışırken Cybertruck ile çarpışması sonucu meydana geldi. Ulusal kaynaklara göre Cybertruck'ta bulunan üç kişi kazayı hafif yaralanarak atlattı. Olay yerinde çekilen fotoğraflar, Corolla'nın ön kısmında ciddi hasar olduğunu gösterirken hava yastıkları açılmış olmasına rağmen Cybertruck'ın daha az hasar aldığını gösteriyor.

Şu an için Cybertruck'un özel model detayları henüz ortaya çıkmış değil. Fotoğraflardan, aracın müşteri teslimi bir model mi yoksa test prototipi mi olduğunu belirlemek de mümkün olmuyor. Ancak kaza anında Cybertruck'ın otonom özelliklerinin devre dışı olduğu vurgulanıyor.

Bu kaza, Cybertruck'ın dayanıklılığını ve kullanıcı güvenliğini bir kez daha kullanıcılara gösterdi. Çarpışma anında araç içinde bulunan üç kişinin hafif yaralarla sıyrılması aracın sağlamlığını da kanıtlar nitelikte. Bu durum, ilerleyen süreçte daha güvenli ve dirençli araçların bizleri beklediğinin de habercisi niteliğinde.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir