Tesadüfen Ortaya Çıkan Gıda Ürünü: Dilimlenmiş Ketçap

Zaman zaman yemeğinizi ketçapla şenlendirmek isterken kendinizi ketçap şişesiyle cebelleşirken buluyorsanız ve bu durum canınızı sıkıyorsa, sizin için güzel bir haberimiz var. ABD merkezli Bo's Fine Foods isimli şirket, katı ve dilimlenmiş ketçap üretti. İlk bakışta garip görünse de, bu dilimlenmiş ketçap, tamamen doğal ve koruyucu içermiyor.

Peki, böyle bir ürün çıkartma fikri nasıl ortaya çıktı? Bo's Fine Foods şirketinin bu konuda paylaştığı hikaye şu şekilde: Bu fikrin arkasındaki ekip, şirketin kurucu ortaklarından biri olan ve ABD'nin Michigan eyaletinde restoran işleten Emily'nin babasının verdiği bir yemekbarbekü sosu tarifi üzerinde çalışıyordu. Bu barbekü sosu tarifi, çok sayıda sebzeyi pişirmeyi ve daha sonrasında onları çöpe atmayı gerektiriyordu. Bu sebzelerin çöpe gitmemesi için ekip, bütün bunları bir karışım haline getirdi ve daha sonrasında da bu karışımı kuruttu. Ve sonuç olarak tesadüfen "sos dilimi" ismi verilen bu ürün ortaya çıktı.

https://youtu.be/4SwbjI2ZZr0

Barbekü sosunun temeli ketçap; ancak içerisindeki diğer baharatlar, koruyucular ve yüksek fruktozlu mısır şurubu barındırıyor. Bu yüzden ekip, sağlıklı ve yüksek kaliteli malzemeler kullanarak üretilmiş bir ürün üretmeye odaklandı. Bununla birlikte ekip, farklı tatlar denemeyi ve kendine özel bir dilimleme süreci kullanmayı da ihmal etmedi.

Dilimlenmiş ketçap, 8 adet dilim içeren paketler halinde satılıyor. Ürünün en dikkat çekici özelliklerinden birisi ise normal ketçaplar gibi dolapta saklanması gerekmemesi. "Slice of Sauce" (Sos Dilimi) isimli ürün, şu anda kitle fonlama sitesi Kickstarter'da bağış topluyor. Ürün için başlatılan Kickstarter kampanyası 20 Nisan'da sona erecek ve daha şimdiden 15.000 dolarlık bağış hedefinin yaklaşık olarak 3.000 dolar üzerine çıkılmış durumda.

Dilimlenmiş ketçap ya da başka bir deyişle ketçap dilimi, pratik kullanımı nedeniyle son derece ilgi çekebilecek bir ürün gibi görünüyor. Bu ürün başarılı olduğu takdirde, şirketin diğer sos türlerinin de dilimlenmiş versiyonlarını çıkartması da sanırım hiçbirimizi şaşırtmaz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir