Terleyince Üstündeki Yazılar Belirginleşen Antrenman Tişörtü

Artık markaların fark yaratmak, alışılmış kalıpların dışına çıkmak için çabaladığını daha önce de dile getirmiştim. Çünkü günümüzde iyi bir ürün ya da hizmet tasarlamak yetmiyor, bunun aynı zamanda sıra dışı olması gerekiyor. Ve bazen sıra dışı olmak için çok garip, ilginç şeyler yapmanız gerekmiyor. Son derece basit fikirlerle de bir ürünün ya da hizmetin sıra dışı olması sağlanabiliyor. Aynı bu yazımıza konu olan tişörtte olduğu gibi...

Get Sweatin (Terle) isimli spor giyim ürünleri satılan internet sitesinde, çok basit ama yaratıcı bir fikirle ortaya çıkarılmış bir antrenman tişörtü satılıyor. Bu tişörte antrenman tişörtü dememin sebebi, tişörtün özelliğinde gizli. Bu antrenman tişörtünün üstünde bir yazı yer alıyor ve normalde okunması zor olan bu yazı, tişört ıslandığında belirginleşiyor.

Tişörtün bu özelliğe sahip olmasının altında çok basit bir mantık yatıyor: Herkes bilir ki, ter, kişinin antrenmanı hakkıyla yaptığının en önemli göstergesidir. Buradaki mantık da bu tişörtü giyip antrenman yapan bir kişinin terlediğinde tişörtün üstündeki yazıların belirmesi ve bunun da kişinin antrenmanı hakkıyla yaptığını işaret etmesi olarak ifade edilebilir.

Bununla birlikte tişörtün üstündeki yazı da doğal olarak "kişinin antrenmanın hakkını verdiğini vurgulayan" bir yazı. Tişörtün farklı yazıların yer aldığı iki modeli bulunuyor. Bu modellerden birinde "You Can Go Home Now", yani "Artık Eve Gidebilirsin" yazarken diğer modelde ise "Nothing Beats Hard Work", yani "Hiçbir Şey Sıkı Çalışmayı Yenemez" yazı yer alıyor.

Bu zekice tasarlanmış antrenman tişörtünün Get Sweatin'in internet sitesinde 25 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulduğunu da belirtelim.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir