TEMA Vakfı'nın kurucusu Ali Nihat Gökyiğit hayatını kaybetti

TEMA Vakfı'nı 1992 yılında arkadaşı Hayrettin Karaca ile kuran ve Tekfen'in kurucuları arasında yer alan Ali Nihat Gökyiğit, hayatını kaybetti.

1992 yılında arkadaşı Hayrettin Karaca ile birlikte TEMA Vakfı'nı kuran ve Türkiye’nin köklü şirketlerinden biri olan Tekfen'in de kurucuları arasında yer alan Ali Nihat Gökyiğit yaşamını yitirdi. Gökyiğit'in vefatı ile ilgili olarak TEMA Vakfıi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kurucu Onursal Başkanımız ve Yaprak Dedemiz Sayın Ali Nihat Gökyiğit’i kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Tüm ülkemizin başı sağ olsun" açıklamasında bulundu.

Yükseköğrenimini Amerika’daki Michigan Üniversitesi’nde yaptıktan sonra Amerika’daki iş hayatını tanımak isteyen ve Pennsylvania’daki Gannett Fleming Corddry and Carpenter, Inc. isimli firmada çalışmaya başlayan Gökyiğit, Türkiye’ye döner dönmez askerlik görevini tamamlama kararı aldı ve burada tercümanlık ve askerlik hizmetinin bitmesine yakın bir süre istihkâm okulunda inşaat malzemeleri konusunda eğitmen olarak görev aldı.

Ardından Metcalfe-Hamilton and Grove adlı Amerikan konsorsiyumunda görev alan Gökyiğit, Konya Hava Meydanı’nın kontrol amirliğini üstlendi. 1956 yılında okul arkadaşları Feyyaz Berker ve Necati Akçağlılar ile Tekfen İnşaat şirketini kurduktan sonra Tekfen Holding ve diğer grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanlık görevini üstlenen Gökyiğit, Mayıs 2015'ten bu yana Tekfen Holding Onursal Başkanı görevini yürütüyordu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir