TEM Agency'e yeni genel müdür

TEM Agency'nin yeni genel müdürü belli oldu.

Medya planlama ve pazarlama iletişimi sektörlerinde 20 yıla yakın süreyle çeşitli pozisyonlarda görev alan Serhat Demir, Mart 2023 itibarıyla organizasyon yapısında yenilenmeye giden influencer marketing ve influencer kariyer yönetimi grubu TEM Agency’nin yeni genel müdürü oldu.

Kurulduğu 2016 yılından bu yana içerik üreticilerine menajerlik hizmeti, markalara ise yaratıcı kampanyalar ve influencer pazarlama stratejilerini tek bir çatıda sunan TEM, yeni yapılanma ile birlikte iki operasyonu iki ayrı yapıda sunacak. Markalar için veri odaklı ve 360 derece yaklaşımla influencer marketing hizmeti sunan TEM Agency’nin yanı sıra TEM Talent birimi, ajansa bağlı içerik üreticilerine ve kariyer yönetimine odaklanacak. TEM Talent bünyesinde oyun, teknoloji, eğlence, spor ve lifestyle kategorilerinden 100’e yakın içerik üreticisi, infuencer ve sporcu bulunuyor. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun olan Serhat Demir, kariyerinin ilk yıllarında OMD ve ZenithOptimedia'da çalıştıktan sonra 2009 yılında GroupM'e katıldı. 2015 yılına kadar MEC'de Ekip Direktörü sorumluluğuyla global ve yerel pek çok markanın müşteri ilişkilerini yöneten Demir, 2015 itibariyle de Müşteri Çözümleri, Strateji ve İçerik Pazarlamasından sorumlu Yönetici Ortak (Managing Partner) ve Wavemaker İcra Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2017 yılında medya ajansları arasındaki ilk konsantre içerik pazarlaması departmanı olan "MEC Wavemaker"ın Türkiye lansmanından sorumlu oldu. Haziran 2020'de mevcut ajans rollerine paralel GroupM Türkiye'nin de İçerik Pazarlaması Liderliğini yürütmeye başladı ve GroupM İcra Kurulu'nda yer aldı. 2021 yılında Mindshare'e geçen ve Chief Client Officer olarak çalışmaya başlayan Demir, 2022 başında da GroupM'in Influencer Marketing Departmanı olan INCA'nın Türkiye lansmanını gerçekleştirerek Ülke Müdürü rolünü üstlendi. Demir; üniversitelere konuk eğitmen olarak katılmanın yanı sıra sektörle ilgili çeşitli yarışmalarda jürilik de yapıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir