Tekerlekli Sandalye Alamayanlar İçin Alışveriş Arabalarını Tekerlekli Sandalyeye Dönüştüren Tasarımcı

  • "Apichai Inthutsingh" isimli tasarımcı, fiziksel engelli yaşlılar ve normal bir tekerlekli sandalye satın almaya gücü yetmeyen hastalar için yardımcı bir araç olması amacıyla ikinci el alışveriş arabalarını ev yapımı tekerlekli sandalyelere dönüştürdü.
  • Bu düşük maliyetli tekerlekli sandalyeler, ikinci el alışveriş arabaları değiştirilerek ve onlara küçük sepet, koltuk minderi ve el freni gibi parçalar eklenerek basit atölyelerde yapılabilecek şekilde tasarlandı.
  • İlgili Yazı: Sosyal Sorumluluk Projelerini En İyi Şekilde Kullanan 4 Marka

Genel olarak markaların kurumsal sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmelerine alışığız. Ancak dünya genelinde birçok sorumluluk sahibi insan, tek başlarına dahi olsa bu tarz işlere imza atmaktan geri kalmıyorlar. Bu haberimizde de şahane bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren birinden bahsedeceğiz sizlere.

https://pazarlamasyon.com/bir-sigorta-sirketinin-geceleri-yollari-aydinlatan-reklam-panolari/

Design Boom'un aktardığı habere göre, "Apichai Inthutsingh" isimli tasarımcı, fiziksel engelli yaşlılar ve normal bir tekerlekli sandalye satın almaya gücü yetmeyen hastalar için yardımcı bir araç olması amacıyla ikinci el alışveriş arabalarını ev yapımı tekerlekli sandalyelere dönüştürdü. Bu düşük maliyetli tekerlekli sandalyeler, ikinci el alışveriş arabaları değiştirilerek ve onlara küçük sepet, koltuk minderi ve el freni gibi parçalar eklenerek basit atölyelerde yapılabilecek şekilde tasarlandı.

Üstelik Apichai Inthutsingh bunu yapmakla yetinmedi ve mümkün olduğunca çok kişiye yardım etme arzusuyla, insanlara basit bir alışveriş arabasını nasıl bir tekerlekli sandalyaye dönüştürebileceklerini göstermek için bir video da paylaştı.

https://youtu.be/M40fsQhRhZI

Tasarımcı, iki farklı tekerlekli sandalye tasarımını hayata geçirdi. Bunlardan ilki, kullanıcıların kendilerine refakat eden biri olmadan hareket edebilmeleri için meydana getirilen "elle sürülen tekerlekli sandalye" tasarımıydı. Sonuç olarak kendi kendini ileriye itebilme kabiliyeti, kullanıcılar açısından daha fazla bağımsızlık için önemli bir unsurdur.

İkinci tasarım ise bir refakatçi tarafından itilecek şekilde tasarlanan "taşıma tekerlekli sandalyesi" idi. Bu hafif ve taşıması kolay olan tekerlekli sandalye tasarımı, projeyi hayatan geçiren tasarımcı Apichai Inthutsingh'nin yapmayı teklif ettiği tasarımdır.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir