Tavuklar günde kaç adım atar?

Avustralyalı yumurta üreticisi Honest Eggs Co., geliştirdiği FitChix cihazı ile tavukların adımlarını sayarak üretimde şeffaflığın önemine dikkat çekiyor.

Seri üretimde duyulan ihtiyacı gidermek adına kafeslerde sağlıksız bir şekilde yetiştirilen tavuklara tepki olarak ortaya çıkan 'gezen tavuk' kavramının önemi tüketiciler için de önemli bir konu haline gelmiş durumda. Bu hassasiyeti odağına alan Avustralyalı yumurta üreticisi  Honest Eggs Co. ürettikleri yumurtaların gerçekten açık alanda yetiştirildiğini kanıtlamak için özel bir tavuk adım sayacı geliştirdi.

Alışılmışın dışında olan bu kampanya için Avustralyalı çiftlik, VMLY&R ajansı ve teknoloji şirketi AIRBAG ile birlikte çalışarak tavukların attığı adım ve kat ettiği kilometreleri hesaplayan FitChix adlı bir cihaz geliştirdi. 

Tasarım ekibi, hayvanların günlük rutinlerini engellememek için cihazı ergonomik olarak sırtlarında yerleştirdi. Birkaç test aşamasından sonra, istenilen verileri toplamak için kalibre edilmiş ve yeterince doğru bir cihaz üretmeyi başardılar. Ancak, Honest Eggs Co.'nun Genel Müdürü Roger Boyd, tüketicilere mutlak şeffaflık sağlamak için tavukların yürüdüğü adım sayısını yumurtaların üzerine de yazmaya karar verdi.

Üretilen adım sayacı ve ülke genelinde yürütülen kampanya, sürdürülebilir tarımın hayvanlar, çiftçiler, yumurtalar ve hatta geniş anlamda toprak için daha fazla fayda sağladığını vurgulamayı ve tüketicileri tüketim alışkanlıkları konusunda farkındalık yaratmasını amaçlarken aynı zamanda  çevre dostu ve sağlıklı ürünlere yönelen tüketicilerin artan taleplerine de cevap veriyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir