Taco Bell kullanılmış sos paketlerini dönüştürme projesine imza attı

Taco Bell kullanılmış sos paketlerini geri dönüşüme katkı sağlamak için, niş oyma yapan geri dönüşüm firması olan TerraCycle ile birlikte çalışmak için anlaştı.

Fast-food restoranlarında en çok çöpe atılan ürünlerden birisi şüphesiz ki sos paketleri. Taco Bell müşterilerine bu paketleri tutmalarını söylüyor. Bu paketler hangi sosu içerirlerse içersinler, her yıl 8 milyardan fazla paketin çöpe atıldığı biliniyor.

Taco Bell, ise yeni kampanyasıyla, atıkları azaltma ve tek kullanımlık gıda ambalajları için bir gelecek bulma çabasına girdi. Geri dönüştürülemeyen ürünleri ve atıkları daha sonra yeni ürünlerde kullanılabilecek hammaddelere dönüştürerek bir niş oyma yapan geri dönüşüm firması TerraCycle ile anlaşma sağladı.

TerraCycle paketleri aldığında, eritmeden ve başka bir öğeye dönüştürmeden kullanılabilecek bir plastiğe dönüştürmeden önce sos paketlerini temizliyorlar. Bu program için ulaşım karbon ayak izini en aza indirmek için müşterilerin biriktirdiği Taco Bell sos paketlerini göndermelerini teşvik ediyorlar.

Toplandıktan sonra, sos paketleri temizleniyor ve park bankları ve piknik masaları gibi yeni geri dönüştürülmüş ürünler yapmak için yeniden satılabilen sert plastik haline getiriliyor. Taco Bell Sos Paketi Geri Dönüşüm Programı'ndaki gönderiler puan kazanmak için pound başına 100 puan verilecek ve verilen TerraCycle puanları, Taco Bell Vakfı gibi kuruluşlara çeşitli hayırsever hediyelerle değerlendirme fırsatı sunuyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir