Swipeline 3 milyon dolar değerleme ile 250 bin dolar yatırım aldı

Instagram odaklı yerli yeni medya girişimi Swipeline, 3 milyon dolar değerleme ile 250 bin dolar yatırım aldı.

Instagram odaklı yerli yeni medya girişimi Swipeline, çıktığı köprü yatırım turunda 250 bin dolar yatırım aldı. 3 milyon dolar değerleme üzerinden tamamlanan yatırım turuna; iyzico kurucu ortağı Barbaros Özbuğutu, Colendi kurucu ortağı Bülent Tekmen, TikTak kurucusu Ersan Öztürk, Servislet kurucu ortağı Gökmen Bolayır, Finberg yönetim kurulu üyesi İhsan Elgin, ikas kurucu ortağı Mustafa Namoğlu ve Yemeksepeti kurucu ortağı Nevzat Aydın katıldı.

Yatırımın ardından görüşlerine paylaşan ve Swipeline’ın gelecek planlarına değinen Swipeline kurucu ortağı Erdem Şentunalı; “İki sene önce başladığımız, medyada yeni bir deneyim aktarma serüvenimize, geçtiğimiz sene tohum öncesi yatırım alarak tam zamanlı devam etme fırsatı bulmuştuk. Bu sene de tohuma giderken yine çok değerli isimlerle ortak olarak köprü yatırım turumuzu tamamladık. Bu turla birlikte döviz kazanan global bir medya şirketi olma yolunda çok önemli bir adım atmış olduk. Bunu yaparken Swipeline’ın girişimcilik ve teknoloji alanında içerik ürettiği gibi, yeni alanlarda içerik üreteceğimiz yeni markalar yaratacak ve bir grup medya şirketi haline geleceğiz” dedi.

Öte yandan Swipeline kurucu ortağı Umut Yaka ise gelecek yatırım turları hakkında ipuçları bırakarak; “İlk günden bu yana medya alanında yenilikçi nasıl bir teknoloji ürünü yaratabiliriz diye düşünüp fikirlerimizin taslak hallerini not alıyorduk, bu yatırımla birlikte fikirlerimizi hayata geçirip son kullanıcıya yenilikçi bir medya servisi sunacağız. Önümüzdeki sene sonuna kadar da global fonları dahil edeceğimiz tohum turumuzu tamamlayacağız” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir