Süt şişelerindeki gizli hikâyeler

Japonya'da bir süt firması, çocukların severek süt içmelerini sağlamak için süt şişelerine manga gizledi.

Günümüzde çocukları sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmaya teşvik etmek pek de kolay değil. Japonya, bu soruna çözüm arayan ülkelerden biri olarak yaratıcı bir çözüm buldu.

Yerel okullara süt ve süt ürünleri tedarik eden Seki Milk firması basit ama etkili bir fikirle bu sorunu çözdü. Sadece düz bir süt şişesi yerine, dört karelik bir manga tasarımı beyaz renkte şişeye işlendi. Çocuklar sütlerini içerken, çizgi roman sanatçısı Amiakihiko tarafından çizilen görsel bir hikâye onları bekliyor.

Her bir şişenin üzerine basılan 10 farklı manga hikâyesi sayesinde, çocuklar her süt şişesiyle yeni bir hikâyenin keyfini çıkarıyor. Kampanyanın sonuçlara göre bu proje sayesinde çocukların yüzde 95'i süt içmeye başladı.

VOJ reklam ajansı imzası taşıyan yenilikçi "Milk Manga" projesi, yaratıcılığın çocukların ihtiyaç duyduğu besinleri almasını sağlama gibi en karmaşık sorunları bile çözebileceğini gösteriyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir