Sürdürülebilirliği temel alan bir yaklaşım benimsemeliyiz

Momentum İletişim ve Paydaş İlişkileri Yönetimi Kurucu Ortağı Mehmet Ali Ergün ile 2022 değerlendirmelerini ve Momentum İletişim ve Paydaş İlişkileri Yönetimi'nin 2023’e ilişkin hedeflerini konuştuk.

Momentum İletişim Kurucu ve Paydaş İlişkileri Yönetimi Ortağı Mehmet Ali Ergün "Sürdürülebilirliği ve dijitali şirket stratejilerinin temeline yerleştiren bir yaklaşımı, her iş ortağımızın hedefine uygun bir şekilde ele almalıyız." diyor. Ergün ile 2022 değerlendirmelerini, yeni trendleri ve Momentum İletişim ve Paydaş İlişkileri Yönetimi'nin 2023’e ilişkin hedeflerini konuştuk.

Sürdürülebilirliği ve dijitali şirket stratejilerinin temeline alan bir yaklaşım benimsemeliyiz

2022 bizim için gerçekten çok özel bir yıl oldu. Bugüne kadar farklı medya kurumlarında, kurumsal şirketlerde ve iletişim danışmanlığı tarafında edindiğimiz, çok uzun yıllara dayanan tecrübeyi, Temmuz 2022 itibarıyla kurduğumuz Momentum İletişim ve Paydaş İlişkileri Yönetimi şirketimize taşıyarak yeni bir yolculuğa çıktık. Bu yeni yolculuğa çıkarken, iş dünyasında ve iletişimde yaşanan tüm dönüşümü de iş süreçlerine entegre etmeye çalıştık.

Evet, dönüşüm kavramı her gün dilimizde ama bunun hakkını gerçekten verebiliyor muyuz? Tüm dünya değişirken, biz stratejilerimizi, iletişim dilimizi ve evrenimizi gerçekten buna adapte edebiliyor muyuz? Şirketlerin ticari başarının ötesine odaklandığı bir düzende, biz bu değer ekosistemine gerçekten nasıl katkı sunabiliriz? Tüm bu soruları ve cevapları kendi içimizde tartışarak bu yolculuğa çıktık. Ve dedik ki; konuşandan öte hayata geçiren, samimiyeti ve şeffaflığı pusula kabul eden, sürdürülebilirliği ve dijitali şirket stratejilerinin temeline yerleştiren bir yaklaşımı, her iş ortağımızın hedefine uygun bir şekilde ele almalıyız. Evet ana trendler tüm dünyada ortak ve her şirketin kendine özgü bir amacı, vaadi, hedef kitlesi var. Bu yaklaşım bugün Momentum’un vizyonunu yansıtan temel unsur diyebiliriz.

Ayrıca ‘paydaş ilişkileri’ni şirket ismimize taşımamızın sebeplerinden biri de bu. Çünkü değer yaratmaktan bahsettiğiniz anda, aslında birlikte çalıştığınız iş ortağınızın ötesini de düşünmeniz çok önemli. Evet şirketin ticari başarısı önemli… Ama çalışanlarıyla kurduğu bağ, bayileri ve tedarikçileriyle ilişkisi, kamu ve sivil toplum ile etkileşimi, doğaya, insana, topluma olan katkısı; kısacası paydaşlarıyla olan iletişimi, bahsettiğimiz bu değer zincirinin temel unsuru. 2023 ve ötesinde, tüm iletişim stratejilerinde bu yaklaşımın çok daha güçlenmesini bekliyoruz. Bunun için de hem ekip yapılanmamızda hem de iş süreçlerimizde buna uygun adımlar atmaya devam ediyoruz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir