Super Bowl günü yayınlanacak reklamların 30 saniyelik bedeli 7 milyon dolar

Super Bowl etkinliğinde yayınlanacak olan reklamların 30 saniyesi 7 milyon dolar olsa da reklam anlaşmaları haftalar öncesinden tamamlandı.

Super Bowl spor dünyasının en büyük organizasyonlarından biri olmakla birlikte aynı zamanda izleyicilerin üzerinde de büyük bir etkiye sahip. Bu büyük organizasyon 11 Şubat gecesi Las Vegas'ta düzenlenecek. San Fransisco 49ers ve Kansas City Chefs isimli Amerikan futbolu takımları, Allegiant Stadyumunda şampiyonluk için karşı karşıya gelecek. 

Klasik bir maçtan çok daha fazlası olan Super Bowl'da birçok etkinlik bulunuyor. Her yıl büyük konserler ve çeşitli eğlenceler düzenleniyor. Bunlarla birlikte Super Bowl'da yapılan reklamlar da akıllara kazınıyor. 

110 milyondan fazla insan Super Bowl izleyecek

Bu yıl sektör kaynaklarından gelen tahminlere göre küresel televizyon yayımcılığı için tarihî bir gün olacak. Tahminler göre 65 bin biletli seyirci, Super Bowl'u canlı izleyecek. Bununla birlikte 110 milyon kişinin bu karşılaşmayı televizyondan izlemesi bekleniyor. Fox TV'de yayınlanacak olan karşılaşma kanal için benzeri görülmemiş bir reklam bütçesi oluşmasını sağlayacak.

CNN analistlerinin tahminlerine göre Super Bowl'da gösterilecek reklamlar için çok büyük paralar harcanacak. Hatta 30 saniyelik bir reklamın bedeli, 7 milyon dolar (214 milyon TL) olarak kayıtlara geçti. ABD kaynaklarına göre kanal o gün için reklam satışlarını haftalar öncesinden tamamladı.

Super Bowl finalinde heycanla beklenen bir diğer konu da genellikle konser verecek isim oluyor. Bu yıl, yılın kişisi seçilen ve başarılı bir sanat kariyeri olan Taylor Swift etkinlikte sahne alacak. Ayrıca ünlü sanatçının erkek arkadaşı da Kansas City Chefs oyuncularından biri.

Super Bowl etkinliğini Türkiye'de izlemek isteyen izleyiciler S Sport+ üyeliğiyle bu büyük karşılaşmayı izleyebilirler. Yayın haklarını elinde tutan S Sport+, saat 22.30 itibarıyla başlayacak etkinlikleri canlı yayınla aktaracak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir