Stephan Curry'den metaverse girişimi: Karşınızda "Curryverse"

NBA yıldızı Stephen Curry, 26 Ekim’de metaverse üzerine ticari marka başvurusunda bulunarak kendi metaverse'ünü tanıttı.

ABD'de kurulmuş profesyonel basketbol ligi NBA yıldızı Stephen Curry, 26 Ekim’de metaverse üzerine ticari marka başvurusunda bulunarak kendi metaverse'ünü tanıttı. “Curryverse” ismiyle başvurduğu ticari marka başvurusuyla Curry, “eğlence hizmetleri, kişisel, sanal metaverse" görünümleri için özel hakların sahibi olacak. 

Yaptığı başvuruyla sanal dünyada çevrimiçi oyun hizmetleri sunmayı planlayan ünlü basketbol yıldızı, oyuncular çevrimiçi pazar yerinde NFT ve token alıp satabileceği bir metaverse kurmayı amaçlıyor. Curryverse'ün sanal kıyafet ve ürünler, işletme ve yatırım, hayırsever bağış toplama hizmetlerini de kapsayacağını söylemeden geçmeyelim.

Stephen Curry Web3 teknolojilerine oldukça meraklı

Ticari marka başvurusunu henüz yapan ünlü basketbol oyuncusu, Curryverse hakkında şimdilik ayrıntıları paylaşmasa da bu gelişme şimdiden basketbol ve metaverse meraklılarının dikkatini oldukça çekmiş durumda. Bu gelişmenin Curry için ilk Web3 girişimi olmadığının altını çizelim. Golden State Warriors oyuncusu daha önce 206 bin dolar değerinde Bored Ape Yacht Club koleksiyonundan bir NFT satın almıştı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir