Starbucks karton bardaklara veda ediyor

Starbucks sürdürülebilirlik için tek kullanımlık karton bardaklarından vazgeçiyor.

Zaman zaman Starbucks'ın mevsimlere özel olarak karton bardaklarında tasarım değişikliğine gittiğini görüyoruz. İkonikleşen bu Starbucks bardakları yapılan açıklamalara göre tarihe karışacak gibi duruyor.

Şirket, tek kullanımlık bardakların her yerde bulunması sebebiyle "kullan at" toplumu desteklediği ve olumsuz bir izlenim taşıdığını kabul etti. Starbucks Sürdürülebilirlik Baş Sorumlusu Michael Kobori, markanın paket servis için kullanılan tüm ambalajları kaldırmak istediğini belirterek, bu hareketi çevreye daha duyarlı olmak için "the holy grail" hareketi olarak ilan etti. Buna göre şirket, her müşterinin kendi kupasını getirmesini ya da fincanlarını saklamak için mağazadan yeniden kullanılabilir bir kupa ödünç alabileceği bir sistem geliştiriyor.

Starbucks Ürün Deneyimi Başkan Yardımcısı Amelia Landers, “Çevresel ayak izi çok düşük olan, hafif polipropilen, sonuçta geri dönüştürülebilir ve tek kullanımlık bardağın yerini alabilecek yeni bir bardak geliştirdik” açıklamasında bulundu. Aynı zamanda şirket 2023'ün sonuna kadar ABD ve Kanada'daki müşterilerin, siparişleri paket servis olarak teslim alsalar bile kendi kişisel bardaklarını getirmeleri gerektiğini belirtti.

Buna ek olarak Starbucks, müşterilerin kullandıktan sonra mağazaya iade edebilecekleri yeniden kullanılabilir bir bardak için küçük bir depozito ödemeleri gereken bir sistem geliştiriyor.

Kariyer
istegelsin marketleri "karşılaştırmaya" aldı

istegelsin, diğer marketlere karşı avantajlı fiyat stratejisini öne çıkaran rekabetçi bir reklam kampanyası başlattı.

Bunlar İlginizi Çekebilir