Sprite yeşil şişelerinden vazgeçiyor

Coca-Cola Company, yeşile dönmek için Sprite'ın ikonik yeşil şişelerinden vazgeçiyor.

Coca-Cola Company benimsediği çevre farkındalığı kapsamında, Sprite'ın ikonik yeşil şişelerini değiştiriyor. Şirket, 1 Ağustos itibarıyla Sprite'ın kapak ve etiketi haricinde yeşil rengine yer vermeyeceğini duyurdu.  

Coca-Cola Company ile çalışan geri dönüşüm şirketi R3CYCLE, şişelerde bulunan yeşil renginin kaldırılmasıyla Sprite şişelerinin geri dönüşümünü kolaylaştıracağını belirtti. Yeni şeffaf şişelerin, piyasaya sürülmeden önce ABD'de birkaç bölgede daha küçük versiyonu test olarak piyasaya sunuldu. Güneydoğu Asya, Batı Avrupa ve Güney Afrika dahil olmak üzere bazı pazarlar şimdiden şeffaf şişe kullanmaya başladı.

Şirket aynı zamanda ülkemizde satışı olmayan fakat farklı ülkelerde piyasada bulunan Fresca, Seagram's ve Mello Yellow gibi ürünlerinde de yeşil şişe kullanmayacak. Bununla birlikte, şirket hâlâ geri dönüşümü zor olduğu bilinen pet şişeleri kullanıyor. Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı'na göre geri dönüşümü teşvik etmek için bazı girişimlerde bulunmuş olsa da, ülkedeki pet şişelerin sadece yüzde 29'u geri dönüşüme uygun.

Coca-Cola, son yıllarda rPET olarak bilinen tamamen geri dönüştürülebilir pet şişelerle deneyler yapıyor ve 2030 yılına kadar şişelerinin en az yüzde 25'ini yeniden kullanılabilir ve iade edilebilir hale getirme taahhüdünde bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir