Spotify'dan Evcil Hayvanınıza Özel Çalma Listesi

Kulağa belki ilk etapta biraz çılgınca gelebilir ama bazı markalar kişiselleştirilmiş çözümler üretmeyi bir adım öteye taşımayı iyi biliyor. Bu markalardan biri de Spotify.

https://twitter.com/SpotifyNews/status/1217431342910144512

Geçtiğimiz günlerde Spotify evcil hayvanınıza özel bir çalma listesi oluşturabileceğinin duyurusunu yaptı. Spotify for Pets özelliği ile kullanıcılar evcil hayvanlarına özel çalma listeleri oluşturabilecekler.

Spotify'da Evcil Hayvanınıza Özel Bir Çalma Listesini Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Sizin için çalışan algoritmalar, şimdi sahiplendiğiniz evcil hayvan için çalışıyor olacak. Bu özellikten yararlanmak için aşağıdaki aşamaları takip etmelisiniz.

  • Spotify'a üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz, üyeyseniz buraya tıklayarak hesabınıza erişebilirsiniz.
  • Sonra uygulamadan yararlanmak için buraya tıklayarak evcil hayvan türünü seçmeniz gerekiyor. Platformda kedi, köpek, kuş, hamster ve iguana seçenekleri mevcut.
  • Bu aşamada hayvanın huyunu suyunu Spotify ile paylaşmanız gerekli. Rahat mı, enerjik mi, utangaç veya arkadaş canlısı mı? Sahiplendiğiniz evcil hayvanın kişiliğini en iyi tanımlayan özellikleri seçmelisiniz.
  • Spotify bu seçenekleri kendi müzik zevkinize göre senkronize edip, evcil hayvanınıza özel bir müzik listesi sunuyor.
  • Ardından evcil hayvanınızın adını ve oynatma listesi kapağı için bir fotoğraf ekleyebilir ve isterseniz #SpotifyPets hashtag'i kullanarak çalma listenizi paylaşabilirsiniz.

Evcil hayvanınızın kişilik özelliklerini merkeze alarak sizin listelerinizden yararlanıp evcil hayvanınız için alternatif bir liste oluşturma özelliği ile Spotify benzeri platformlarda olmayan bir özelliği devreye sokuyor.

Hayvanseverlere soruyoruz: Diyelim ki evinizde sahiplendiğiniz sevimli mi sevimli bir köpek var. Bu köpeğin de kendine has huyu suyu. Bir müzik platformunun köpeğiniz için özel bir çalma listesi oluşturması, sizin o platformu tercih etme sebebiniz olabilir mi?

Kaynak: Pitchfork

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir