Spotify Yeni Uluslararası Kampanyasıyla Dünya Kadınlar Günü'nü Kutladı

Spotify, geçtiğimiz Pazartesi günü aktivasyonlar, yeni içerik deneyimleri, platform içi ve dışı destek ve ortaklıklar yoluyla yerel, bölgesel ve uluslararası kadın sanatçıları ve podcast yaratıcılarını öne çıkarma girişimi olan Spotify Equal girişimi ile  8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Popüler yayın hizmeti; kadın içerik oluşturucuları öne çıkarmak ve hayranların müziklerini ve podcast'lerini yayınlamalarını sağlamak için özel bir alan olan Equal Hub tanıttı. Girişim yakın zamanda küresel olarak programlanacak. Kampanya kapsamında Spotify; ortaklıklar, etkinleştirmeler, yeni içerik deneyimleri ve yerel, bölgesel ve uluslararası düzeylerde platform içi ve dışı yayınlara destek verecek. 

https://www.youtube.com/watch?v=jQqJt8o-Tn8

Equal Hub merkezi ile Modus Mio, Today's Top Hits ve Viva Latino da dahil olmak üzere Spotify’ın en iyi oynatma listelerinin kapaklarında 200’den fazlasında kadınlara yer verecek. Spotify ayrıca Color of Change, Girls Make Beats, GLAAD, She’s the Music, Sound Girls, Women’s Audio Mission ve Women in Music gibi kâr amacı gütmeyen iş ortakları ile beraber müziğin geleceğini yönlendiren ve şekillendiren sanatçıları vurgulayan benzersiz oynatma listeleri oluşturacak.

Equal Hub kapsamında  oluşturulan yeni müzik ve talk show programı Womn,  Uluslararası Kadınlar Günü için özel bölümler yayınlayacak. İçerik, kadın merkezli konuları tartışan, onlara ilham veren müzik üzerine kişisel düşünceler oluşturan ve dinleyicileri daha fazla teşvik eden çeşitli içerik oluşturucular, etkileyiciler ve kültürel figürler içerecek. Konuklar arasında plak yapımcısı ve DJ TOKiMONSTA, oyuncu ve içerik yaratıcısı Jenny Lorenzo, Spotify’dan Dope Labs, Titi Shodiya ve Zakiya Whatley, model ve etkileyici Jazzmyne Robbins ve daha fazlası yer alacak.

Platform dışında da adımlar atan Spotify, dünyanın dört bir yanındaki 15 kuruluştan oluşan bir kurul oluşturacak. Kurul kararıyla Spotify, ses endüstrisini kadın içerik oluşturucular için daha eşit hale getirmenin somut yollarını bulmak amacıyla her kuruluşa bir kerelik hibe sağlayacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir