Spotify, Yayın Lisansı Almak İçin RTÜK'e Başvurdu

Hepinizin bildiği gibi RTÜK, bundan üç gün önce, yani 12 Ekim tarihinde yayın lisansı almadan hizmet verdiği gerekçesiyle online müzik yayın platformu Spotify'a bu konudaki yasal yükümlülüklerini yerine getirmesi için üç gün süre vermişti.

https://twitter.com/rtukkurumsal/status/1315630366514974722

Bu üç gün içerisinde Spotify'ın herhangi bir adım atmaması durumunda ciddi bir yaptırımla karşı karşıya kalma, hatta Spotify uygulamasına Türkiye'den erişimin engellenmesi ihtimali bile bulunuyordu. Ancak RTÜK tarafından birkaç saat önce yapılan açıklamaya göre, Spotify bu süre dolmadan yayın lisansı almak için gerekli adımları attı ve Spotify'a erişimin engellemesi riski ortadan kalktı.

https://pazarlamasyon.com/booking-turkiyeye-geri-donuyor/

RTÜK tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Mevzuatımız gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir kuruluş olan Spotify yasal süre içerisinde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıklara başlamıştır. Gerek ulusal gerekse uluslararası medya kuruluşları ile daima yasal çerçevede yapıcı ve diyaloga açık bir iletişim yürüten üst kurulumuz bundan sonra da aynı tavrını korumaya devam edecektir. Görsel ve işitsel medyaya destek olmayı misyon edinen RTÜK, yayıncılara rehber olmayı daima sürdürecektir."

https://twitter.com/rtukkurumsal/status/1316682988479021057
Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir