Spotify ana sayfa tasarımını yeniliyor

Uygulama, yeni müzikleri daha keşfedilebilir kılmak için ana sayfa tasarımını yeniliyor.

Son dönemlerde arayüzü karmaşık bir hâl alan Spotify, podcast ve müzik ayrımını netleştirebilmek ve yeni şarkıları kolay keşfedilebilir kılmak adına ana sayfa  tasarımında yeniliğe gidiyor.

Yeni tasarımla birlikte "Müzik" sekmesi, dinleyicilerin tercihlerine göre doğrudan şarkı, albüm ve çalma listesi önerilerinin sunulmasına olanak tanıyor. Ayrıca kullanıcıların müzik paylaşmaları, beğenmeleri ve çalmaları için önerilere eşlik eden bir sosyal ağ yönü de bulunuyor.

"Podcast ve Şovlar" sekmesi, önerilen podcast'lerle birlikte kullanıcıların favori şovlarının yeni bölümlerini görüntülerken yeni bir özellik olarak podcast'ler ve şovlar hakkında bölüm özetleri de kullanıcılara sunuluyor.

Yeni tasarıma geçiş henüz iOS işletim sistemi için geçerli değil. Öncelik olarak Android işletim sisteminde görebileceğimiz yeniliklerden memnun kalmayan kullanıcılar ise eski tasarıma "X"e dokunarak geçiş yapma haklarına sahip.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir